На голову Економіка Реформа митниці: в Україні скоротять час на оформлення експорту та імпорту!

Реформа митниці: в Україні скоротять час на оформлення експорту та імпорту!

159
0

Міністерство фінансів планує скоротити в два рази час, протягом якого на митниці оформлюються товари на експорт, і в півтора рази скоротити оформлення імпортних товарів. Про це йде мова в Стратегічному плані роботи на 2018-2021 рік.

Скорочення часу на митне оформлення експорту та імпорту – це один з ключових показників ефективності (KPI), які встановить Мінфін для свого департаменту митної політики і для митної служби на наступні три роки.

У 2017 році експортні поставки в середньому оформлялися на митниці за 44 хвилини. Плановий показник на 2018 рік – скоротити оформлення до 25 хвилин (про фактичні показники ні Мінфін, ні фіскальна служба поки не відзвітували). А в 2021 році на оформлення експорту в середньому має витрачатися 15 хвилин.

У 2017 році імпортні поставки в середньому проходили митне оформлення за 94 хвилини. Плановий показник на 2018 рік – скоротити оформлення до 70 хвилин (про фактичні показники ні Мінфін, ні фіскальна служба поки не відзвітували). А в 2021 році на оформлення експорту в середньому має витрачатися трохи менше години – 55 хвилин.

Нагадаємо, Міністерство фінансів ще влітку минулого року оголосило про старт реформи державної фіскальної служби. Мінфін наполягав, що потрібно перебудувати ДФС в сервісну службу, а в першу чергу потрібно реалізувати кроки, які полегшать взаємодія платників податків з державою.

Мова, зокрема, йшла про те, щоб максимальна кількість послуг фіскальної служби перевести в онлайн, автоматизувати камеральні перевірки, переглянути критерії ризиків, на базі яких формуються плани податкових перевірок, а також працювати над тим, щоб бізнес і українці платили податки добровільно.

Проте після відставки Олександра Данилюка до плану реформи публічно не поверталися. Але деякі ініціативи команди екс-міністра все ж продовжили. Зокрема, Верховна Рада прийняла законопроект про “єдиному вікні” на митниці, яке раніше працювало в пілотному режимі.

“Єдине вікно” має прискорити експортно-імпортні операції, адже бізнес може подати всі дозвільні документи для оформлення вантажу один раз і в одному місці, а всі служби контролю повинні обмінюватися інформацією про результати перевірок в електронній базі. При цьому компанія може довантажувати документи в електронну систему завчасно, тому узгодження на ввезення або вивезення товару вона отримує, коли товар знаходиться на шляху до кордону, а після прибуття компанія може відразу приступати до оформлення вантажу.

З останніх новин щодо реформи Державної фіскальної служби – Кабінет міністрів вирішив розділити її на два органу: податкову і митницю. Мовляв, це допоможе забезпечити прозорість роботи і якість послуг для платників податків.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я