Новини Радник міністра у Вінниці вимагала “Свіжої крові” для спорту

Радник міністра у Вінниці вимагала “Свіжої крові” для спорту

339
0

Радник Міністра молоді та спорту України Ніна Уманець сьогодні розкритикувала стан спортивного життя Вінниччини. А також дала кілька порад, як оживити спортшколи та залучити до них кошти.

Нараду з керівниками дитячо-юнацьких спортивних шкіл Вінницької області Ніна Уманець провела під час робочого візиту до Вінниці. Основними темами спілкування стали зміни до законодавства, нові особливості фінансування та перспективи розвитку спорту в області.
Ніна Уманець фото

— Реформа вже діє, в інших регіонах ми бачимо її результати. Переведення спортивних навчальних закладів у власність громад значно розширює можливості розвитку. Зараз необхідно встигнути розробити програми розвитку фізкультури і спорту, внести видатки у місцеві бюджети. Інакше фінансування не буде, — зазначає пані Ніна.

За її словами, новий закон про спорт відкриває кілька каналів отримання додаткових доходів. Один з них — організація спортивних клубів, які б брали участь у різноманітних турнірах. Також — введення оплати за тренування з неолімпійських видів спорту. У законі зазначається, що школа може встановити плату на рівні 63 гривень на місяць та використовувати ці кошти для ремонту приміщень або придбання необхідного устаткування.
нарада з керівниками дитячо-юнацьких спортивних шкіл Вінницької області фото

Коли ж мова дійшла до підготовки професійних спортсменів, радник розкритикувала і тренерів, і керівників спортивних шкіл.

— У Вінницькій області працює 810 тренерів, навчається 21 681 дитина. Це приблизно 27 дітей на одного тренера. А тепер скажіть мені, у кого з вас є такий показник? За планам Міністерства, ДЮСШ мають охоплювати 20% учнів загальноосвітніх шкіл. У кого в місті такий показник? Зараз за дітей змагаються лише неолімпійські види спорту. Олімпійців же вирощують у тепличних умовах, от всі і розслабились. Ми фактично не маємо резерву, більшість дітей не готові до важливих змагань, — обурилась пані Ніна.

Зокрема, вона відзначила, що у Вінницькій області є прецеденти, коли тренери за п’ятдесят років не підготували жодного майстра спорту. Тому радник наполягає на необхідності не тільки адміністративного реформування, скорочення зайвих бюрократів, а й переатестації більшості тренерів. Потік “свіжої крові” у вінницькі спортивні школи має дати поштовх розвитку фізичної культури у регіоні.

 

vlasno.info

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я