Новини Радник Гройсмана відхопив 12 мільйонів на реконструкцію «Скельного монастиря»

Радник Гройсмана відхопив 12 мільйонів на реконструкцію «Скельного монастиря»

285
0

Управління капітального будівництва Вінницької облдержадміністрації 23 вересня за результатами тендерів уклало угоди на реставрацію та благоустрій пам’ятки «Скельний монастир» Свято-Усікновенського Лядівського чоловічого монастиря Могилів-Подільського району. 

 Управління капітального будівництва Вінницької облдержадміністрації 23 вересня за результатами тендерів уклало угоди на реставрацію та благоустрій пам’ятки «Скельний монастир» Свято-Усікновенського Лядівського чоловічого монастиря Могилів-Подільського району. Загальна вартість угод склала 23,78 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику держаних закупівель»

З цієї суми 11,60 млн грн. підуть на реставрацію та реабілітацію пам’ятки. Проектом передбачені реставрація храмової споруди, влаштування підпірної стінки та сходів, влаштування зовнішніх мереж водопроводу та каналізації, влаштування громадського туалету, благоустрій верхнього майданчика.

Роботи виконуватиме ПБМП фірма «Сфера». Засновником фірми є Григорій Ващук, статутний капітал фірми складає 10 грн. За останні чотири роки фірма отримала підрядів на 83,07 млн грн.

Окрім того 12,18 млн грн. отримає ТОВ «Мур» за роботи по благоустрою нижнього майданчика: облаштування доріжок, майданчиків, підпірних стінок і сходів, влаштування декоративного басейну, прохідної, електропостачання, громадського туалету з мережами водопроводу та каналізації, озеленення та встановлення лавок, урн й навісів.

Фірму «Мур» заснували Петро Обіход, Микола Горбатюк та Ігор Козловський, відомий як член ради підприємців при міському голові Володимирі Гройсмані. Раніше компанія отримала підряди на реконструкцію проспекту Космонавтів (6,77 млн грн.) і реконструкцію частини приміщень першого та другого поверхів адміністративної будівлі по проспекту Космонавтів,30 для обладнання центру адміністративних і соціальних послуг (7,17 млн грн.).

Усі роботи фінансують з місцевого бюджету. Завершити повинні до кінця наступного року.

Довідково

Монастир засновано у 1013 році Антонієм Печерським на його шляху зі святої гори Афон до Києва. У XVIII ст. монастир прийняв унію і перейшов у власність василиян. У XIX ст. монастир відновлено як православний. На той час монастирський ансамбль уже складався з трьох печерних церков: Усікновення голови Іоанна Предтечі, Параскеви П’ятниці й Антонія Печерського. Перші дві були розміщені у суміжних ґротах, поєднаних проходом. В кінці XIX ст. печери були закриті новою двоповерховою церквою святого Миколи. У 1930-х роках головні монастирські церкви було зруйновано. У 1998 року монастир відновила група ченців Почаївської лаври. Наразі монастир є пам’яткою архітектури, археології та історії національного значення.

За інформацією: "Наші гроші"

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я