Політика Путін — єдина причина воєн та криз у світі: заява Зеленського ...

Путін — єдина причина воєн та криз у світі: заява Зеленського на форумі в Давосі

383
0
Президент України Володимир Зеленський виступив у рамках Всесвітнього економічного форуму у Давосі. Загалом, його виступ був присвячний заклику до світових країн долучитися до підтримки України. Оскільки суспільним тиском на росію вже можна припинити війну, впевнений український лідер.
 

Зеленський назвав амбіції президента рф володимира путіна приреченими на загибель. Ніхто з країн не інвестує в путіна і його майбутнє, зауважив Зеленський.

Навіть нинішні приятелі путіна в Пхеньяні та Тегерані просто користуються його божевіллям, поки він ще має технології та ресурси, щоб платити їм. Ніхто не вірить у його майбутнє і не інвестує в нього”, – сказав він.
 
Невдоволення санкціями проти рф
Зеленський також висловив незадоволення санкціями Заходу. Він пояснив, що вони навіть не блокують ракетне виробництво росії.
 
“Звичайно, я вдячний за кожен пакет санкцій. Але наближення миру буде нагородою для всіх тих, хто дбає про те, щоб санкції працювали на всі сто відсотків. І, до речі, це очевидна слабкість Заходу, що ядерна промисловість росії досі не перебуває під глобальними санкціями, хоча путін – єдиний терорист у світі, який взяв у заручники атомну електростанцію”, – додав Зеленський.

Зеленський очікує від 2024 року рішучого рішення щодо використання замороженіих російських активів, як суверенних, так і олігархічних, для захисту від російської агресії та заради відновлення України. За словами Зеленського, путін любить гроші вище за все і чим більше мільярдів він та його олігархи, друзі та спільники втрачають, тим сильніше вони будуть шкодувати через те, що розпочали цю війну.

Про терориста путіна
 
За словами Зеленського путін є уособленням війни. А змінити це мають інші держави на чолі з Україною.
 
“Фактично путін уособлює війну. Ми всі знаємо, що він є єдиною причиною, чому тривають різні війни та конфлікти, і чому всі спроби відновити світ зазнають невдачі. І він не зміниться. Ми маємо змінитися”, – сказав президент України, виступаючи на форму в Давосі.
 

Зеленський сказав, що дедалі очевиднішими стають можливі напрями і навіть часові рамки нової російської агресії за межі України. При цьому він згадав війни по всьому світі. Вони продовжувалися десятиріччями і тривають досі.

“Один чоловік [путін] вкрав принаймні 13 років світу та замінив їх болем та кризами, які впливають на весь світ (Україна, Африка, Сирія)”.
 
Про ескалацію конфлікту
Зеленський згадав, як до повномасштабного вторгнення росії Україну просили “не ескалювати ситуацію”. Але після 24 лютого саме ця концепція зашкодила країні, запевняє Зеленський:
 
“До повномасштабного вторгнення ми постійно чули – не загострювати. І після 24 лютого ніщо так не зашкодило нашим коаліціям, як ця концепція. Ми чули, що не треба допускати ескалації, і це забрало у нас багато часу. І через це ми втратили дуже багато наших дуже досвідчених бійців, які воюють із 2014 року”.
 
Про ризики “замороження” війни
Зеленський нагадав, що після 2014 року були спроби заморозити війну на Донбасі. Хоча були дуже впливові гаранти цього процесу – тодішній канцлер Німеччини, тодішні президенти Франції:
 

“Цей рік має стати вирішальним. Чи може замороження війни в Україні стати її кінцем? Я не хочу погоджуватися з істиною, що будь-який заморожений конфлікт рано чи пізно розгориться знову. Нагадаю, що після 2014 року були спроби заморозити війну на Донбасі. Були дуже впливові гаранти цього процесу – тодішній канцлер Німеччини, тодішні президенти Франції. Але Путін – хижак, який не задовольняється замороженими продуктами”.

Зеленський підкреслив, що будь-яке зменшення підтримки затягує тривалість війни. Він наголосив, що разом з країнами-партнерами необхідно створити умови для відповіді на ключове питання: чи війна закінчиться справедливим і стабільним миром. Зеленський зауважив, що хоче, щоб інші світові лідери стали частиною цього миру.
 
“Ви потрібні нам в Україні – будувати, реконструювати, відновлювати життя. Кожен з вас може бути ще більш успішним разом з Україною”, – сказав він.
 
Зеленський зауважив, що “кожна інвестиція у захисника” – скорочує кількість років війни попереду.
 
“І нам потрібно захищати себе, наших дітей, наші будинки, наші життя. Ми можемо це зробити. Ми довели це і на морі і в небі”, – сказав український президент.
 
Зустріч “Керівники великого бізнесу – Україні”
Відомо, що у Давосі у президента була запланована зустрія з представниками великого світового бізнесу. Зокрема, з генеральним директором JPMorgan. Він наголосив, що Україна відновила експортні можливості завдяки функціонуванню незалежного від росії “зернового коридору”.
 
“Ми створили паралельний коридор і продемонстрували, що можемо відтіснити флот росії з Чорного моря. Ми почали транспортувати не лише зерно, а й інші товари”, – зауважив глава держави.
 
Володимир Зеленський наголосив, що українська влада докладає значних зусиль для забезпечення захисту від повітряного терору росії. Президент запросив представників бізнесу інвестувати в Україну та брати участь у її відновленні.
 
“Важливо, що ви стоїте з нами, я дякую за вашу підтримку. Це дуже важливо – бути тут, підсилювати інвестиції в Україну та підтримувати нашу економіку”, – сказав Володимир Зеленський.
 
Глава держави відзначив особливий потенціал та перспективи військового виробництва. Зокрема, Володимир Зеленський наголосив на важливості кооперації з передовими західними оборонними компаніями.

#ГолосНароду

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я