На голову Економіка «Прокуратура розбереться» : всупереч волі вінничан міська рада продає підвали багатоповерхівок !

«Прокуратура розбереться» : всупереч волі вінничан міська рада продає підвали багатоповерхівок !

355
0
22 травня, 29 депутатів міської ради на чолі з мером Сергієм Моргуновим прийняли рішення №70 “Про затвердження переліків об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації”. Згідно з цим рішенням міська рада виставила на продаж 12 підвалів у багатоповерхових будинках міста за адресами Князів Коріатовичів, 166 та 181, Хмельницьке шосе, 112А, Академіка Янгеля, 50, Ватутіна, 36, Миколи Ващука, 16, Антонова,11, Агатангела Кримського, 46, Стеценка, 25, Київська, 23, Павлова, 2, Міліційна, 10, пам’ятка архітектури Соборна, 79, Стрілецька, 31А. Хоча згідно з рішенням Конституційного суду N 4-рп/2004 підвали є власністю всіх жителів будинку та не можуть бути відчужені без їхньої згоди, повідомляє кореспондент Vlasno.info.

Обурені мешканці будинків, чиї підвальні приміщення готувались до продажу, перед початком сесії прийшли до стін міської ради з протестами, але до них ніхто не вийшов. Вже у сесійній залі депутатка Ганна Давиденко роздала всім депутатам листівки із рішенням конституційного суду, що доказує неправомірність рішення міської ради щодо продажу цих підвалів.

acf1048a-76a7-4a1f-9930-50dd5b2c7807 1

Перед самим голосуванням вона звернулась до всіх депутатів, мера Моргунова та присутніх на сесії голови міського відділу поліції Сергія Синявського та головного прокурора міста Дмитра Кубіка із поясненням, що голосування за даний проект рішення підпадає під дію п’яти статей Кримінального кодексу України.

“Відповідно до чинного законодавства, якщо громадяни вважають, що їх права порушуються органами місцевого самоврядування, вони можуть в індивідуальному порядку розв’язувати свої питання в суді”, – відреагувала на звернення депутатки директорка департаменту правової політики та якості Людмила Григорук директорка департаменту.

Після цих слів Сергій Моргунов зі словами “Прокуратура розбереться” поставив питання про продаж підвалів, які належать вінничанам, на голосування. При цьому зазначив, що навіть не бачив обурених людей під міською радою.

Голосів для затвердження рішення ледь вистачило, а поіменний список, що з’являється на екрані сесійної зали після голосування, цього разу не показали.

Не підтримали проєкт рішення 14 депутатів.

“Лише два голоси не вистачило, щоб не забирати в людей підвали. Я вела пряму трансляцію, люди в прямому ефірі, чиє майно продають просто обурені. Керівник департаменту правової політики міськради послала людей в суди. Моргунов саркастично заявив “прокуратура розбереться”.Ми з громадськими активістами зараз працюємо над розробкою правового захисту мешканців цих будинків”, – заявила Ганна Давиденко.

Депутати кількох фракцій теж не підтримали дане рішення. Зокрема депутатка від “Батьківщини” Людмила Вокалюк, заявила що “не буде ставати співучасницею злочину”.

“Я просто не могла голосувати за цей проєкт рішення. Перед сесією спілкувалась з людьми, у багатьох в паспортах на будинок ці підвали записані, як власність. Я не буду ставати співучасницею злочину, тому голосувала проти”, – пояснила депутатка.

0bab9fe1-38dd-4ef6-9bc3-fc98b4311b7a 1 1

Інші депутати, що не підтримали рішення, в кулуарах теж обурювалися, але публічно заявити свій протест пресі не наважились.

Заява про злочин була подана до Офісу обласного прокурора ще 20 травня, але до цього моменту не розглянута. Через карантинні заходи, що спричинені епідемією COVID-19, прийняли заяву лише 21 травня і відправили її за місцем призначення до Вінницького міського відділу прокуратури. Там повідомили, що кур’єр, який працює два рази на тиждень, принесе заяву в понеділок, тоді її і розглянуть.

Журналіст Vlasno.info хотів дізнатись в прокурора міста після сесії, що був присутній на засіданні, що він думає про таке рішення міської ради. Але він вийшов через двері, якими заходить в сесійну залу Сергій Моргунов, і туди пресу не пускають.

Довідка: Згідно з рішенням Конституційного суду N 4-рп/2004 “допоміжні приміщення (підвали, сараї, кладовки, горища) передаються безоплатно у спільну власність громадян одночасно з приватизацією ними квартир (кімнат у квартирах) багатоквартирних будинків. Підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує здійснення додаткових дій, зокрема створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, вступу до нього”.

Джерело

#міськрада #моргунов #депутати #корупція #прокуратура