Економіка Проект “Стіна” на кордоні не для захисту українців! А для чого?

Проект “Стіна” на кордоні не для захисту українців! А для чого?

881
0

Славнозвісний проект “Стіна”, який передбачався для затримки ворожої техніки, зупиняє лише контрабандистів та нелегалів… А от корупція з дерибаном грошей на неї вражає!

“Стіна” – корупційна оборудка для самозаспокоєння, – каже експерт:

Найкраще кордон захищений у Гоптівці на взірцевій частині проекту “Європейський вал”. Славнозвісний паркан тут простягається на 20 кілометрів в обидва боки. Камери спостереження проглядають найменші шпарини кордону, навіть видно чим займаються росіяни на своїй території. Прикордонники зазначають, що тут майже усі 600 мільйонів, які виділили за останні роки.

Такий рівень безпеки тільки на двох ділянках Харківського кордону з восьми. На інших правоохоронці контролюють кордон давнім звичаєм – стоять на металевих вежах та оглядають слідову смугу. У Сумській області ділянка кордону взагалі пуста, роботи тут навіть не починались. Немає “стіни” і в Луганській області де йде війна. Лише частково зведені конструкції у Чернігівській.

Як облаштували український кордон
Як облаштували український кордон

Прикордонники не хочуть називати її стіною. Для них вона “Європейський вал” або ж інженерне облаштування кордону. І готувалась вона, як виявляється, не для стримування агресора.

Щоб ускладнити перетинання державного кордону громадянами, товарами. Цей паркан не затримає жодної військової техніки,
– зазначив помічник начальника східного управління ДПС Едуард Марков.

У боротьбі з нелегальними мігрантами і контрабандистами стіна стала чудовим інструментом. За словами начальника відділу прикордонної служби “Дергачі” Максима Ковальчука, порушення перетинання державного кордону зменшилося на 90%.

Щоб повністю облаштувати Харківську область потрібно не менше мільярда гривень. Однак урядом заплановано виділити половину потрібного – 500 мільйонів гривень. Наразі ж до прикордонників дійшла десята частина грошей, це майже 100 мільйонів гривень.

Нагадаємо, у НАБУ заявили, що кошти на будівництво проекту “Стіна” переказували фірмі, директором якої була прибиральниця. Місцеперебування цієї компанії не встановили. Правоохоронці не підтвердили проведення нею робіт.

Сумнозвісна “Стіна” – корупційна оборудка для самозаспокоєння, – експерт

 
Подібні проекти досі не виправдовували себе
Подібні проекти досі не виправдовували себе…

З практичної точки зору проект “Стіна” не несе жодної користі для України. Історія знає будівництво подібних стін – в проекти були вкладені шалені гроші, але вони не виправдали сподівань. Це – радше політичний крок і акт самозаспокоєння для громадян.

Про це розповів військовий експерт Дмитро Снєгірьов.

Зокрема, Снєгірьов наводить приклади захисних споруд – проекти в Ізраїлі і на кордоні між США і Мексикою.

“В Ізраїлі стіна з Палестиною не зменшила кількість терактів. Палестинці у відповідь почали копати тонелі. Так само між США і Мексикою. Є якісь практичні наслідки для економіки США, крім того, що в стіну вклали мільярди доларів? Незаконна міграція, трафік наркотиків і зброї з Мексики триває і далі”, – говорить експерт.

Що стосується ситуації навколо будівництва “Стіни” на україно-російському кордоні, то, наголошує Дмитро Снєгірьов, це рів і паркан, які начебто повинні перешкоджати проникненню контрабанди або диверсійно-розвідувальних груп з боку РФ на нашу територію. Але, зауважує він, по-перше, Росія – країна-агресор, і може будь-коли напасти на Україну. По-друге, в складі збройних сил Росії існують інженерні війська, і подолати рівчак вони зможуть за 5-10 хвилин.

Незрозуміле функціональне призначення проекту “Стіна”. Як рівчак може врятувати від бронетанкової групи ворога? Контрабанда йде і на західних кордонах України, і через неконтрольовані ділянки на сході. ДРГ проникають через неконтрольовані ділянки лінії розмежування з “Д/ЛНР”, протяжність якої складає приблизно 440 км. Це суто корупційна оборудка і маніпуляція,
– вважає він.

Нинішній скандал, який розгорнувся навколо цього проекту, на думку Снєгірьова, не стільки спроба його блокування, скільки удар по її авторах. Зокрема, по міністру внутрішніх справ Арсену Авакову, який лобіює продовження будівництва “Стіни”, а також, щоб знищити політичні амбіції “Народного фронту”.

Два тижні тому “Народний Фронт”, який представляє Аваков, наполягав на тому, щоб частина конфіскованих активів Януковича – 400 мільйонів гривень – були виділені на добудову “Стіни”. Але правоохоронці відкрили кримінальні провадження у зв’язку із зловживанням під час будівництва – фактично проти “стрілочників”. І вони не отримають реального покарання,
– наголосив Снєгірьов.

Нагадаємо, 8 серпня НАБУ та САП затримали шістьох осіб, причетних до розкрадання коштів з проекту “Стіна”. Суд постановив арештувати сімох учасників розтрати коштів проекту “Стіна”, сумарний розмір застав становить 25,5 мільйони гривень.

Суд арештував 3-го фігуранта справи про розкрадання зі “Стіни”:

В четвер, 10 серпня, суд обрав запобіжний захід ще одному підозрюваному у розкраданні коштів з проекту “Стіна”. Це – колишній директор і заступник директора чернігівського управління “Укравтодору” Сергій Значко.

Суд призначив Значку 2 місяці арешту із можливістю внесення застави у сумі 505 тисяч гривень. А от прокуратура вимагала заставу у розмірі 5 мільйонів 245 тисяч гривень.

Нагадаємо, 8 серпня НАБУ та САП затримали 6 осіб, причетних до розкрадання коштів з проекту “Стіна”.

В четвер, 10 серпня, суд заарештував фігурантів справи Олександра Кашубу та В’ячеслава Майдановича.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я