Економіка Про нову субсидію – 2018: нововведення та схема розрахунку

Про нову субсидію – 2018: нововведення та схема розрахунку

379
0

Розпочався новий опалювальний сезон. У листопаді українці отримають рахунки за опалення. Як же зміняться цифри у квитанціях для тих, хто отримує субсидію, та у кого її заберуть.

Базові критерії уряду для отримання субсидії залишилися ті  ж самі. Субсидія призначається, якщо витрати сім’ї на комунальні платежі перевищують 15%. (це відверта брехня – є спеціальна таблиця, де цей процент перевищує 32% – прим.редакції).

Кожна заява, подана в органи соціального захисту населення, буде розглянута, і на основі двох критеріїв — рівня доходів та суми витрат на оплату житлово-комунальних послуг, після чого буде ухвалене рішення щодо призначення субсидії.

До нововведень можна віднести автоматичне продовження статусу отримувача субсидії на наступний період. Якщо сім’я уже подавала заяву на отримання допомоги, то субсидія на новий сезон буде перерахована автоматично (і зовсім не факт, що ви отримаєте субсидію у новому опалювальному сезоні, якщо ваші доходи вийдуть за межі вищезгаданої Таблиці, Интернет-адреса таблиці наведені в додатку до цієї статті – прим.ред.). Винятки стосуються людей, які хочуть оформити субсидію на використання твердого палива, і тих, у кого змінився склад сім’ї. Вони повинні подати заяву і заповнити декларацію про доходи.

З’явилась можливість отримувати субсидію навіть з боргом за оплату послуг понад два місяці, якщо є документальне підтвердження недавньої оплати або угоди про реструктуризацію боргу. Громадяни, які раніше не могли оформити субсидію через відсутність реєстрації, отримали можливість повторно звернутися до органів соціального захисту на підставі договору оренди житла, оформленого у довільній формі.

Тепер покривати субсидіями будуть період з 15 жовтня по 15 квітня. Це нововведення не стосується мешканців багатоповерхівок, а ось у жителів приватних будинків держава безапеляційно забрала (вкрала – прим.ред) місяць опалювального сезону. Раніше субсидія на опалення поширювалася на період з 1 жовтня по 30 квітня. Якщо ж сім’я живе у дачному кооперативі, але там не зареєстрована, то вона може претендувати на субсидію, яку будуть платити з місцевих бюджетів (спробуйте добитись цієї пільги, але майте на увазі, що це просто декларація, а не реальна можливість – прим. ред.).

Також дещо знизилися соціальні нормативи, що призведе до незначного зменшення сум платежів для споживачів без засобів обліку. Крім того, пропонується запровадити систему верифікації, тобто перевірку відповідності життя поданим документам. На поточний опалювальний сезон це правило не поширюватиметься. До того ж, уряду буде складно розробити такий механізм перевірки, який би не спричинив масового невдоволення людей. Зараз компенсацію від держави отримують 60% населення. Якщо ціна на газ зросте, кількість отримувачів субсидій збільшиться до 90%.

На засіданні уряду 18 жовтня прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що субсидію на оплату житлово-комунальних послуг отримають 6,53 млн сімей. У квітні міністр соціальної політики Андрій Рева назвав кількість отримувачів субсидій у січні 2017 року. Таких сімей було 7,5 млн — понад 50% населення країни. Ще 1,5 млн сімей, за розрахунками міністерства, мали право на оформлення «невеликої субсидії», але не скористалися ним. Міністр прогнозував, що у зв’язку із «зростанням доходів людей» кількість отримувачів субсидії скоротиться до 5 млн. Такого різкого скорочення не відбулося, але більше мільйона сімей таки втратили право на допомогу.

До цього кількість таких сімей тільки зростала. У 2014 році субсидії отримували 1,2 млн сімей (іще не розпочала діяти нова ціна на газ введена урядом „реформаторів” під керівництвом В.Гройсмана – прим.ред.), у 2015 році показник зріс у 4,5 рази — до 5,4 млн сімей (ціна на газ зросла в два рази, долар впав у три рази – прим.ред.). У 2016 році відбулося зростання ще на 42% — до 7,5 млн сімей („покращення” продовжилось – прим.ред.).

У серпні 2017 року Кабмін змінив методику підрахунку доходів сімей для нарахування розміру субсидії. На опалювальний сезон 2017-2018 років стали враховуватися доходи громадян за перший і другий квартали 2017 року. Раніше для процедури нарахування використовувалися дані про доходи за цілий рік (ось іще один механізм впровадження „реформ” для отримувачів субсидій – просто майже в два рази збільшили розрахунковий середньомісячний дохід для окремих категорій отримувачів субсидій, в основному це бюджетники за рахунок зростання мінімальної зарплати з 1 січня 2017 року до 3200 грн – прим. ред.).

В уряді заявили, що така методика «більш справедлива» (звичайно, вона більш „справедлива” для тих же чиновників з уряду та місцевих адміністрацій, депутатів ВР, тощо – за рахунок такої економії їх доходи таки зросли і суттєво, наприклад, зарплата генерального прокурора за жовтень місяць склала 176 тисяч грн.. і зросла порівняно з вереснем на 30 тис.грн. (?!!!) – дивись замітку на стор.12. – прим.ред.). Відповідно, після закінчення опалювального сезону розмір субсидії порахують знову. Для цього періоду, травень 2018 року — вересень 2018 року, до уваги візьмуть доходи сім’ї за третій і четвертий квартали 2017 року. Ці зміни не стосуються тих, хто отримує субсидію на придбання газу в балонах, вугілля та дров. Субсидію їм рахуватимуть за доходами за 2016 рік.

Найважливіший  момент тепер – прорахувати, на яку субсидію хто може розраховувати. Після того, як заявником будуть заповнені декларація про доходи й заява, в органах соцзахисту буде зроблений нехитрий розрахунок.  Спробуємо і ми розрахувати.

1. Рахуємо всі доходи сімї за січень – червень 2017 року, які ділимо на кількість членів родини й на 6.

2. Порівнюємо отриману суму з таблицею (дивись Додаток).

3. Дивимося в стовпчик 1. Знаходимо рядок із цифрою з відповідної до доходу на одну людину у вашому випадку.

4. Вибираємо стовпчик у тому ж рядку, відповідний до кількості членів родини, і дивимося значення в ньому.

5. Якщо розмір ваших комунальних платежів більший, ніж сума в таблиці, то субсидія буде нарахована.

6. Розмір цієї субсидії можна вирахувати, як різницю між нарахованою вашій сімї сумою комунальних платежів та сумою обов’язкової плати, взятою із Таблиці.

Розмір обов’язкової плати знаходиться, як цифра на перетинанні рядка з розміром середньомісячного доходу на одного члена родини зі стовпцем, у якому вказана кількість членів родини. Наприклад, для задекларованих урядом 15% (14,99 % в таблиці), дохід на одного члена сімї складає 2350 грн, а розмір обов’язкової плати змінюється від 352,9 (один член сім’ї) до 1761,0 (п’ять членів сім’ї).

Іще раз зверніть увагу на % обов’язкової плати в залежності від доходу сімї – у тій частині таблиці, яка доступна для нас, цей процент зовсім не 15%, а змінюється від 3.19% (при середньому доході на одного члена сім’ї в сумі 500 грн.) до 31,89% (при середньому доході 5000 грн.). Який же процент буде для сум доходів більше 5000 грн, можна тільки здогадуватись, і чи буде він взагалі?!!!

Єдина відрада для пенсіонерів в тому, що підвищення їх пенсій в рамках пенсійної реформи (а про це буде окрема розмова – прим.ред.) не вплине на розмір субсидії в опалювальному сезоні (жовтень 2017 року – квітень 2018 року), оскільки для розрахунку будуть братися їх доходи за перший та другий квартали 2017 року. Дуже „принципову” позицію уряд має і щодо безробітних. Їм при оформленні субсидії зараховується не більше двох прожиткових мінімумів — 3 248 грн.

Адреса Таблиці субсидій: http://pomogalka.info/wp-content/uploads/2015/03/subsidiya-chost-1.jpg

 Валерій Марценюк

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я