На голову Новини Причини і наслідки конфлікту у Вінницькій обласній раді

Причини і наслідки конфлікту у Вінницькій обласній раді

457
0

Протягом останніх кількох тижнів Вінниця напружено спостерігає за конфліктною ситуацією, яка трапилась між головою Вінницької обласної Ради Сергієм Свитком та певною депутатською групою. По цій темі медіа центр Vlasno провела журналістське розслідування.

Протягом останніх кількох тижнів Вінниця напружено спостерігає за конфліктною ситуацією, яка трапилась між головою Вінницької обласної Ради Сергієм Свитком та певною депутатською групою. По цій темі медіа центр Vlasno провела журналістське розслідування.

 

oblrada

 

Пересічні вінничани здебільшого навіть не знають про природу цього конфлікту, дехто вважає, що старий депутатський корпус все одно гальмуватиме проєвропейський розвиток держави, тому потрібні нові вибори.

 

Голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко переконаний, що початок конфлікту закладений у 2010 році.

 

Svitko

 

«Так, чотири роки тому за результатами виборів була сформована більшість в особі 67 депутатів Партії Регіонів. В той час відбулось тушкування від «Батьківщини», частина підтримки йшла від «Фронту змін», частина від фракції «Єдність», – коментує С. Свитко.

 

Потім підсилила позиції фракція «Совість», саме ці сили намагаються здійснити реванш. У першу чергу, це пов’язано із децентралізацією влади, адже зв’язку із цим в опозиційного Свитка може з’явитись значно більше повноважень. По-друге, зі слів Сергія Свитка, корупційні схеми ніхто не відміняв. Голова облради подав низку звернень з приводу дерибану обласного бюджету, земель комунальної власності та кадрових змін. Вже після цих дій спрацював спусковий механізм проти нього і депутати зареєстрували звернення щодо скликання позачергової сесії та його відставки.

 

З протилежного блоку – критика Свитка.

 

Тетяна Антонець, екс-головний лікар Вінницької обласної дитячої лікарні також екс-голова фракції Партії Регіонів у Вінницькій обласній Раді:

 

Antonetsy

 

«Свитко повинен бути вдячним що його обрали, а замість цього він почав вішати ярлики, це дуже не правильно».

 

На запитання про те, як бути із непрацюючими мамографами, працівником, яка понад 2 роки отримувала заробітню платню, але не виходила на роботу, а також з приводу приватних аптек на території лікарні, Тетяна Антонець коментувати відмовилась.

 

Відомий опозиційний правозахисник Валерій Палій прокоментував конфлікт, як природній процес.

 

Paliy

 

Він спільно із Свитком подавав звернення у МВС, прокуратуру та інші інстанції з приводу різного виду порушень законодавства депутатами та їх поплічниками. Каже, що до цих пір реакції немає. Палій пояснює, що судові позови на Свитка з приводу того, що він не мав права в міжсесійний період призначати керівників комунальних закладів, не вина голови обласної Ради, адже це рішення приймалось за часів – Сергія Татусяка. Йде мова про пункт 5 рішення №671, від 22 лютого 2014 року.

 

Політолог, доктор історичних наук, професор Олексій Струкевич розглядає вінницьку ситуацію з двох позицій: історичної та політологічної.
На його думку, старий депутатський корпус є представником старих олігархічних кланів та гальмує про європейський розвиток Вінниччини. А на рахунок примазування російської сторони, як організатора підтримки Свитка, він зауважив.

 

Strukevich

 

«Безумовно, будь-який негаразд України у внутрішній політиці, Росія намагатиметься використати на свій лад, але варто дивитись на основу процесу. В основі полягає бажання українців до розвитку своєї держави, а ті чиновники, що адміністративним шляхом зупинять ці тенденції знаходяться не на своєму місці. В свою чергу, сили що «примазуються» (російські) не визначають сутність суспільного розвитку.», – каже Олексій Струкевич.

 

Такої ж позиції дотримується відомий громадський діяч, отаман Вінницького козацького полку імені Івана Богуна Володимир Воловодюк.

 

Volovodyuk

 

«Місцева мафія вкотре реваншує у Вінниці, але я певен, нічого їм вдіяти не вдасться адже після Майдану ми маємо інше, прогресивне суспільство», – говорить Воловодюк.

 

Апогею конфлікту набрав 6 грудня, саме цього дня відбувся другий за рік штурм Вінницької облдержадміністрації. Чиновники відразу розпочали коментувати дану подію на свій лад. Губернатор Анатолій Олійник у своїй офіційній заяві теж назвав «російську руку» в збуренні вінничан.

 

Oliynyk

 

«Жоден російський провокатор та винний в організації та підбурюванні українців до провокацій не уникне справедливої відповідальності.», – такими словами закінчує свою заяву губернатор Анатолій Олійник.

 

Дивно, адже не пройшло і року з тих пір, як президентський син Олексій Порошенко схвально відгукувався в інтерв’ю 5 телеканалу про своє перебування у приміщенні щойно «окупованої» Вінницької ОДА. Що змінилось з того часу і на чию користь не відомо, адже в обох випадках у адміністрацію заходили з однієї причини – депутатський зговір на чолі з регіоналами.

 

Shchetinin

 

«За такою логікою, відповідальність за штурм Вінницької облдержадміністрації також повинен нести син Президента, нинішній нардеп – Олексій Порошенко», – говорять громадський активіст Сергій Щетінін.

 

Під час вищезгаданих протистоянь не обійшлось без постраждалих. Ігор Басюк, активіст Майдану, підприємець та волонтер наразі лікує зламану руку та обіцяє, що міліції не простить.

 

Basyuk

 

«Я впевнений, що був зговір між владою та міліціянтами. Як інакше, ще з восьмої ранку депутати сиділи в сесійній залі, а людей вже не пускали, більше того, мало відбутись голосування за закриту сесію незважаючи на подані списки на участь, тим проігноровано бажання громадян потрапити в приміщення, що і спровокувало агресивність.», – говорить Ігор Басюк.

 

Ігор Моренець, начальник обласного управління УМВС у Вінницькій області під час прес-конференції на запитання, що робили бійці АТО в першому ряду між громадою та міліцією відповів:

 

Morenetsy

 

Це бійці спецпідрозділів, які мені підпорядковані, не варто їх відрізняти від інших працівників міліції».

 

А чому міліція не реагувала на підпал шин та жбурляння каміння у вікна приміщення товариства «Україна-Польща-Німеччина», Моренець відповів: «Ми проведемо службове розслідування».

 

Джерело: vlasno.info

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я