На голову Новини Повітряний простір над Кримом має контролювати Україна, — міжнародна організація

Повітряний простір над Кримом має контролювати Україна, — міжнародна організація

158
0

 Експерти міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) переконані, що аеронавігаційне обслуговування над Кримом як і раніше належить Україні.

 Експерти міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) переконані, що аеронавігаційне обслуговування над Кримом як і раніше належить Україні.

 

Про це повідомляє ВВС Україна.

 

Раніше російські ЗМІ з посиланням на російське міністерство транспорту поширили інформацію про те, що повноваження з обслуговування повітряної зони над Кримом і територіальними водами можуть бути передані Росії.

 

Російські фахівці наполягають на тому, що ситуацію з контролем над повітряним простором Криму треба вирішити якомога швидше.

 

Політики тут ні при чому. Ми так заполітизувались, що наламали дров через це. Політики будуть осторонь, а судити будуть диспетчерів. Зараз йдуть потужні навчання в Чорному морі, їх проводять НАТО і Російська Федерація, але частиною простору над акваторією чорноморського флоту управляє “Украерорух”, частиною – “Кримаеронавігація”. Літаки літають, а узгодження немає, немає координації”, – вважає член правління Всесвітнього фонду безпеки польотів Валерій Шелковников.

Натомість в ІКАО зазначають, що їхня позиція не змінилася і як і раніше відображає позицію ООН, а саме – не визнає ніяких змін у статусі Автономної Республіки Крим.

 

Згідно з Європейським аеронавігаційним планом, аеронавігаційне обслуговування для всього Сімферопольського РПІ [району польотної інформації], в тому числі у відкритому морі, має належати Україні”, — зазначили в ІКАО.

 

Керівник державної авіаційної служби України Денис Антонюк стверджує, що цю саму позицію йому озвучили на зустрічі генеральний секретар ІКАО Раймон Бенжамен і керівник європейського філії організації Луїс Алмейда.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я