На голову Новини Порошенко узурпує Антикорупційне бюро і прокуратуру, якщо ВР проголосує за законопроект №2667,...

Порошенко узурпує Антикорупційне бюро і прокуратуру, якщо ВР проголосує за законопроект №2667, – експерт

400
0

Сьогодні парламент розглядатиме законопроект N2667 "Про прокуратуру", проте якщо депутати його приймуть, то діяльність антикорупційного прокурора залежатиме від Генпрокурора Віктора Шокіна та Президента Петра Порошенка. 

Сьогодні парламент розглядатиме законопроект N2667 "Про прокуратуру", проте якщо депутати його приймуть, то діяльність антикорупційного прокурора залежатиме від Генпрокурора Віктора Шокіна та Президента Петра Порошенка. 

 

Порошенко узурпує Антикорупційне бюро і прокуратуру, якщо ВР проголосує за законопроект №2667, - експерт

 

Про це заявляє голова правління Центру протидії корупції, експерт антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ Вітадій Шабулін у блозі на "Українській правді".
Він зазначає, що законпроект "Про прокуратуру" N266 – це узурпація Антикорупційної прокуратури та Антикорупційного Бюро особисто Президентом України.

 

Шабулін наголошує, що у випадку голосування за проект закону в чинній редакції Порошенко матиме більшість у конкурсній комісії з обрання голови Антикорупційної прокуратури; конкурсна комісія обиратиме, а Генпрокурор – призначатиме, усіх заступників Антикорупційного прокурора та керівників департаментів Антикорупційної прокуратури.

 

Також Генпрокурор отримає право звільнити Антикорупціного прокурора, його заступників та керівників департаментів.
Таким чином голова правління центру протидії корупції наголошує, що Антикорупційна прокуратура повністю опиниться під контролем Президента та Генерального прокурора.

 

"Обидва генпрокурори, призначені особисто Петром Порошенко, провалили всі кримінальні розслідування щодо екс-високопосадовців та видавали індульгенції поплічникам та соратникам Януковича. Не голосуйте за законопроект N2667 сьогодні", – радить експерт депутатам.

 

Він наголошує, що потрібно внести правки, які зроблять Антикорупційну прокуратуру незалежною.
"Антикорупційна прокуратура – новий спеціалізований підрозділ Генеральної прокуратури України, що утворюється для процесуального керівництва за слідством Національного Антикорупційного Бюро і має бути максимально автономною від Генеральної прокуратури, яка вже довела свою бездієвість. Вказівки спецпрокурора Антикорупційної прокуратури є обов’язкові для виконання детективами Антикорупційного Бюро", – інформує Шабулін.

 

Якщо депутати приймуть цей законопроект, то детективи Антикорупційного Бюро без погодження з прокурором Антикорупційної прокуратури не зможуть: почати прослуховування або стеження за підозрюваними у корупції суддями, прокурорами, міністрами, депутатами тощо; обшуковувати житло підозрюваних у корупції високопосадовців; отримати банківськи рахунки та відомості про майно і доходи підозрювани; їх арештовувати корупційні статки.

 

Шабулін наголошує, що саме від антикорупційного прокурора залежатиме чи посадять високопосадовця за корупцію і чи конфіскують його активи.

 

Він також додає, що саме антикорупційний прокурор приймає ключові рішення під час кримінального розслідування: оголошує про підозру особі; закриває провадження; направляє справу до суду; представляє державне обвинувачення в суді.

 

Джерело: ipress.ua 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я