Новини План Маршалла для України: $4-5 млрд щорічно плюс 3% бюджету ЄС

План Маршалла для України: $4-5 млрд щорічно плюс 3% бюджету ЄС

281
0

План Маршалла для України був затверджений Сеймом Литви та буде представлений на саміті Східного партнерства у листопаді.

Про це розповів екс-прем’єр-міністр Литви і нинішній депутат Сейму Андрюс Кубілюс, пише Сегодня.

За його словами, документ був також резолютивно підтримано у Конгресі Європейської народної партії, позитивно оцінили план у Держдепі та Конгресі США. Зараз планується ще декілька зустрічей у Берлині, Брюсселі та Лондоні, а представлять план вже на саміті в листопаді.

– І ось зараз ми рухаємося далі, плануємо до кінця червня поїхати в Берлін і Брюссель. Також є ціла низка конференцій, скажімо, в Лондоні на початку липня. І, нарешті, ми представимо План Маршалла для України на саміті Східного партнерства в листопаді, де, сподіваємося, згадка про цей документ з’явиться у підсумковій декларації саміту, – сказав Кубілюс.

На думку авторів, крім 30 млрд євро (близько 3% бюджету ЄС. – Ред.) українська економіка потребує $ 4-5 млрд щорічних вливань, щоб вибратися із боргової ями і вийти на економічне зростання.

– Світовий банк, Міжнародна фінансова корпорація, ЄБРР і Європейський інвестиційний банк могли б вкладати по $ 1 млрд на рік, щоб у сумі вийшло $4 млрд. До того ж, ЄС, США, Японія, Німеччина та інші донори на двосторонній основі можуть також прогарантувати до $ 1-2 млрд на рік, – сказав старший науковий співробітник Atlantic Council Андерс Аслунд, на слова якого посилаються автори Плану Маршалла.

Правда, як уточнює Кубілюс, усі ініціативи та пропозиції щодо джерел фінансування Плану Маршалла для України ще дуже попередні.

– Саме тому ми з вашими колегами з Ради їдемо до Берліна і Брюсселя, щоб там більш детально все обговорити, – сказав Кубілюс.

План Маршалла – це програма допомоги Європі після Другої світової війни, висунута у 1947 році держсекретарем США Джорджем Маршаллом. У здійсненні плану брали участь 17 європейських країн. Заявленою метою США реалізації плану було відновлення зруйнованої війною економіки Європи, усунення торговельних бар’єрів, модернізація промисловості європейських країн, витіснення комуністів з владних структур і розвиток Європи в цілому.

Як повідомлялося, раніше створення плану Маршалла для України підтримав глава делегації Європарламенту парламентського комітету асоціації Україна-ЄС Даріуш Росаті.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я