Новини Підприємці в Еміратах не платять податків – українка про створення бізнесу в...

Підприємці в Еміратах не платять податків – українка про створення бізнесу в ОАЕ

520
0

В Арабських Еміратах підприємці не сплачують податків. Утім в ОАЕ дуже дорого орендувати приміщення для виробництва та закуповувати сировину. Розповідає 28-річна Світлана Костюченко. За два роки життя в Арабських Еміратах зуміла відкрити власний бізнес – випікає хліб, торти, тістечка. До переїзду в Емірати працювала у фінансовій сфері. У Києві вела фінансову діяльність у банку, у Москві – в будівельній компанії. З нею говоримо про те, як наважитись на власну справу в іншій країні, де шукати клієнтів та яких продуктів немає в Еміратах і їх потрібно замовляти з України.

Як виникла ідея відкрити власний бізнес в Арабських Еміратах?
– Три роки тому я працювала в Москві. З компанії мене відправили в довгострокове відрядження в Емірати. Проживши там певний час, одразу зрозуміла: це – країна для власного бізнесу.

Ще зі школи я добре готувала. Обожнювала запах свіжої випічки, ванілі, кориці. Любила щойно спечений духмяний хліб. Це давно було моїм хобі, яке стрімко переросло в ідею створення власної пекарні.

До переїзду в Москву я хотіла відкрити пекарню в Києві і назвати її “Коржик”. Але через роботу плани змінились. Тому, переїхавши в Арабські Емірати, відразу почала втілювати в життя свою мрію. Так з’явилась моя пекарня домашньої випічки Tortilla – що в перекладі з англійської означає “Коржик”.

Які особливості відкриття власної справи в Еміратах?
Ведення бізнесу в ОАЕ та Україні суттєво відрізняється. Насамперед тим, що в цій країні підприємці не платять податків.

ОАЕ – одна з найбагатших країн світу. Утім, це має і свій негативний бік – в Еміратах на все високі ціни. Найзатратніший момент – оренда приміщення. Звісно, ціна залежить від Емірату, району та будівлі. Але тим не менше оренда – це левова частка витрат. Я орендую приміщення, яке сама облаштувала духовками, міксером, тістомішалкою, холодильником та іншими необхідними інструментами.

Ще однією особливістю бізнесу в Еміратах є забезпечення проживанням найманого працівника, якщо він – не громадянин ОАЕ. Також йому потрібно відкрити робочу візу на два роки.

Найважчим моментом є пошук резидента. Справа в тому, що громадяни інших країн не можуть відкрити на своє ім’я бізнес в Арабських Еміратах. Тому обов’язково потрібно знайти резидента ОАЕ, який погодиться виступити спонсором. Так називають тих, на чиє ім’я відкривається бізнес або записуються будь-які документи. Потрібно бути дуже обережним при виборі резидента, а всі його вимоги узгоджувати з юристом. Мій випадок не став виключенням. Я також шукала місцевого жителя ОАЕ.

А як шукали резидента? Чи багато на це пішло часу? Скільки потрібно платити за такі послуги?

Я резидента знайшла дуже швидко. Нічого не платила. Адже це був мій давній друг. Найчастіше резидентів шукають через знайомих. Але тут не можна узагальнювати, тому що в кожного цей процес проходить дуже індивідуально.

Узагалі такого спонсора реально знайти за декілька місяців. Документи на відкриття власної справи оформлюються дуже швидко.

Особисто я отримала багато пропозицій від резидентів на відкриття бізнесу і навіть зараз їх отримую. Тут з цим проблем нема. Адже багато місцевих, маючи необхідний капітал, самі шукають талановитих людей з перспективними ідеями та гарним бізнес планом. Але навіть за ідеальних умов потрібно все зважувати, задокументовувати та весь процес проводити через юристів.

Як шукали перших клієнтів?
Шлях до перших моїх клієнтів пролягав через їхні шлунки. Я безкоштовно роздала свою першу випічку. Після того, як люди скуштували мої вироби, почалися замовлення. Потім почала діяти система “сарафанного радіо”: дехто рекомендував мою випічку своїм знайомим, ті іншим знайомим. Так поступово кількість клієнтів збільшується і до сьогодні. Я ціную кожного клієнта, тому всі мої замовлення індивідуальні. Для когось – кладу менше цукру, для когось – більше фруктів, комусь вигадую оригінальний дизайн.

Зараз також співпрацюємо з деякими кафе та ресторанами. Робимо доставку в інші Емірати. Через декілька місяців плануємо відкрити власний магазин із продажу нашої випічки.

 

Де берете продукти для смаколиків? Чи замовляєте щось з України?
Під час готування страв я використовую виключно свіжі, високоякісні й натуральні продукти. Основний асортимент сировини замовляю тут. В Еміратах значно більший вибір продуктів ніж в Україні. Єдине, що привозила з дому – це грецькі горіхи, варене згущене молоко та консервовані вишні. Усі продукти здебільшого купую в супермаркетах, дещо замовляю в спеціалізованих компаніях.

З місцевих продуктів використовую екзотичні фрукти й фініки. Останні місцеве населення просто обожнює. Питань щодо якості продуктів чи проблем з поставками ніколи не виникало. Тут за цим дуже слідкують. Сервіс обслуговування високий.

Як шукали працівників для пекарні? Чи приймаєте на роботу українців?
Українська діаспора в ОАЕ – це одна велика сім’я без перебільшень. І при влаштуванні на роботу, завжди перевага надається українцям. Працівників шукаю в основному, розмістивши оголошення в газеті. Деколи – за рекомендацією знайомих. Наразі мені допомагає три людини, але залучаю їх, коли багато замовлень. Переважно справляюсь сама.

Чи навчалися раніше кулінарній справі?

Ні, не навчалася. Зараз відвідую деякі майстер-класи та семінари з кулінарії. Було багато спроб та помилок, поки вироби стали виходити такими як треба. Але інакше ніяк, власний досвід – це найкращі знання.

Де берете рецепти? Чи розробляєте якісь індивідуальні?
Багато рецептів я вигадую сама. Експериментую із цукром, фруктами, різним борошном. Але в кожному замовленні враховую смакові уподобання окремого клієнта. Наприклад, араби можуть купити виріб лише за його зовнішній вигляд. Українці, на відміну від них, у першу чергу, цікавляться смаком та користю продукту. Тому багато моїх виробів у міру солодкі – для багатьох клієнток калорійність на першому місці.

Моя мама – гарний кулінар. У цій сфері вона отримала спеціальну освіту. Багато чого я перейняла саме від неї. Спочатку вона підказувала мені деякі секрети, які допомагали врятувати ситуацію. Я надалі їх використовую в своїй практиці. Але зараз уже сама можу давати консультації мамі.

Узагалі з батьками на зв’язку кожен день. Коли вони знають, що я отримала велике замовлення і попереду – безсонна ніч, то не сплять також. Іноді можуть зателефонувати посеред ночі і запитати як справи. Мовляв, чи не заснула, чи не сипнула солі замість цукру.

 

 
 

Який зараз асортимент пекарні?
Асортимент широкий: торти, чизкейки, пироги, пиріжки, кекси, капкейки, хліб, булочки, печиво, деякі цукерки, а також заморожені напівфабрикати (вареники, пельмені, млинці). Багато виробів зроблені на український мотив. Такі як торт Наполеон, Медовик, Сметанник, Київський торт, рогалики, солодка картопля та інші. Клієнти – різних національностей, але все ж основний мій споживач – українець.

Найбільш клопітка робота – замовлення тортів на день народження чи весілля. Над ними потрібно довго працювати та врахувати багато дрібних деталей.

На цьогорічний Великдень до мого асортименту додалися паски. Наша пекарня отримала більше 200 замовлень. Ми працювали в напруженому режимі. Було важко. Проте дуже приємно виконувати замовлення саме для своїх земляків. Нам усе вдалося, за що отримали багато гарних відгуків.

Власний бізнес – це цілодобова робота. Скільки часу витрачаєте на роботу в пекарні ви?
Часу на пекарню йде дуже багато. Можна сказати, я цим живу. Коли є багато замовлень, працюю всю ніч. А коли є змога відпочити, то з радістю проводжу час зі своєю сім’єю або друзями. Арабські Емірати – країна, що дивує. Тут постійно є що вивчати та куди ходити. Тому я з радістю знайомлюсь з культурою цієї багатонаціональної держави.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я