На голову Політика Перша зустріч президента Володимира Зеленського з головами фракцій ВР: які результати?

Перша зустріч президента Володимира Зеленського з головами фракцій ВР: які результати?

203
0

Оприлюднена стенограма зустрічі президента Володимира Зеленського з керівництвом Верховної Ради та лідерами парламентських фракцій.

Про це повідомляє прес-служба президента: “У зв’язку з численними запитами публікуємо повну стенограму зустрічі Володимира Зеленського з керівництвом Верховної Ради та лідерами парламентських фракцій і груп”…

зустрічі Володимира Зеленського з керівництвом Верховної Ради та лідерами парламентських фракцій і груп, яка відбулась 21 травня 2019 року”, – йдеться у повідомленні.

DOCUMENT
PAGES
TEXT
Zoom

 
 
 
 
 
 

 
 
 

 
 
 

 

Раніше голова Верховної Ради Андрій Парубій вимагав оприлюднити стенограму і відеозапис консультацій. Він заявив, що дав офіційний запит, щоб передати цю стенограму усім учасникам зустрічі.

Лідер “Радикальної партії” Олег Ляшко та спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявляють, що Адміністрація президента оприлюднила цензуровану стенограму зустрічі президента Володимира Зеленського з головами фракцій!

Про це вони сказали на засіданні парламенту 31 травня 2019:

“Учора Адміністрація президента нарешті оприлюднила стенограму зустрічі президента Зеленського з лідерами парламентських фракцій. Я уважно ознайомився з цією стенограмою і стверджую, що ця стенограма оприлюднена в цензурованому вигляді”, – заявив Ляшко.

Він відзначив, що вирізали зокрема його розмову про те, що якщо “Зеленський порушуватиме закон, то його, як Піночета, доганятимуть усе життя”.

“У цій стенограмі цього уривка немає. Я звертаюсь до президента Зеленського – ви розказували про прозорість. Якщо ви такий прихильник прозорості, то для чого запроваджуєте цензуру?”, – сказав Ляшко і вимагав оприлюднити повне відео зустрічі з лідерами фракцій і повну стенограму.

“Бо я пам’ятаю, про що говорили, то у виступі голови парламенту теж вирізані деякі частини”, – підсумував Ляшко.

Про те, що оприлюднена стенограма цензурована, заявив і Парубій.

“Хочу підтвердити, що справді у стенограмі є деякі перекручення тексту, вилучені деякі речення. Але навіть з тими змінами, кожен хто прочитав стенограму, може підтвердити чітко і відповідально, що ніякої домовленості про закриті списки на нараді не було досягнуто. Жодної. І те що було заявлено про домовленість з головами фракцій про відкриті списки – це відверта неправда”, – заявив Парубій.

Він додав, що “дуже прикро, коли починається президентство з антиконституційних указів і з неправди”.

“І це може прочитати будь-яка людина. Більшість фракцій виступали за відкриті списки і не давали підтвердження на ідею Богдана (Андрій Богдан, голова АП – ред.) про те, що необхідно зробити закриті списки”, – сказав Парубій.  

Він також додав, що сама призначення Богдана усупереч закону про люстрацію “для всіх, хто від Майдану і до сьогодні боровся за зміни в країни, є просто ляпасом в обличчя”.  

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявляє, що лідери фракцій “Блоку Петра Порошенка” та “Народного фронту” не погоджувалися на вибори з закритими списками під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським 21 травня.  

“Ми недарма наполягали на оприлюдненні стенограми консультацій в АП . Хоч відео було б епічніше”, – написала вона в Facebook.

Геращенко відзначила одну деталь: “На початку стенограми, де вже йде розшифровка феєричного виступу Олега Ляшка, його ще не було в залі, він з боями туди пробивався і кричав то все під дверима. Але в історичну стенограму потрапив і його точно ідентифікували як “О. Ляшко”. При цьому більшість присутніх в залі – а це лідери фракцій, запрошені і допущені на 4 , президентський поверх, за списком – названі як “Виступаючий”. Тобто, на консультаціях їх так і не ідентифікували, хто є хто? Це дійсно історична стенограма”.

“Ну, й епічні “обдруківки”. Наприклад, у стенограмі я начебто говорю про велику роботу ВР “в адаптації законів до сенату” – звичайно, в реалі мова йшла про адаптацію до ЄС і НАТО. Але в АП цих слів бояться”, – зіронізувала перший віце-спікер:

“Ключове. Зі стенограми чітко видно, що Парубій, я, керівники БПП, НФ і РПЛ заявили про неконституційність розпуску. І ані БПП, ані НФ не погоджувалися ні на які закриті списки”, – додала Геращенко.

Нагадаємо:

  • 21 травня 2019 президент Володимир Зеленський видав указ про розпуск Верховної Ради 8-го скликання.
  • Згідно з указом, позачергові вибори до парламенту відбудуться 21 липня 2019 року.
  • Новообраний президент хотів переобрати нардепів за новими правилами: без мажоритарки, однак із закритими партійними списками, знизивши прохідний бар’єр до парламенту з 5% до 3%.
  • Водночас народні депутати не підтримали законодавчі ініціативи Зеленського з закритими списками.
  • Представник президента у Раді Руслан Стефанчук заявив, що Зеленський і лідери фракцій досягли компромісу, але потім депутати не дотрималися його.
  • Ці слова обурили спікера Андрія Парубія, який звинуватив Стефанчука у брехні, заперечивши компроміс щодо закритих партійних списків. Також Парубій вимагав від АП опублікувати стенограму зустрічі.
  • 30 травня Адміністарція президента опублікувала стенограму зустрічі Володимира Зеленського з лідерами фракцій та керівництвом Верховної Ради.
  • Ця стенограма показала, що депутати не давали прямої згоди на проведення виборів за закритими партійними списками. 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я