Сфера ЖКГ Пенсії, тарифи на комуналку, свята: що зміниться для українців вже у вересні

Пенсії, тарифи на комуналку, свята: що зміниться для українців вже у вересні

376
0

Останніми роками прихід осені незмінно асоціюється в українців із черговим витком цін та з переглядом соціальних виплат. Отже, як зміняться тарифи на комуналку, пенсії, а також інші фінансові показники із настанням цієї осені? До речі, вересень принесе українцям ще й нові дати церковних свят.

1 серпня поточного року набула чинності постанова Кабміну, відповідно до якої переселенці, які мали змогу витрачати великі суми коштів, позбавлятимуться виплат. Підставою для скасування нарахування допомоги можуть бути:

  • придбання на суму понад 100 тисяч гривень земельної ділянки, квартири, будинку (крім житла, одержаного коштом державного або місцевого бюджету);
  • наявність депозитного рахунку на суму від 100 тисяч гривень;
  • купівля іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму понад 100 тисяч гривень;
  • наявність у власності житла, розташованого поза окупацією/зоною (можливих) бойових дій (але лише у разі якщо таке житло має площу понад 13,65 квадратних метрів на одного члена сім’ї).

Якщо було прийнято рішення позбавити переселенця виплат, то про це його попередять органи соцзахисту. У відповідь громадяни мають право оскаржити подібне рішення.

Щодо комунальних послуг, то вони залишаться на теперішньому рівні. В уряді впевнені, що місцеві бюджети достатньо наповнені, аби забезпечити функціонування комунальних підприємств без оновлення тарифів. Водночас, Кабмін продовжив до 15 квітня наступного року дію спеціальних умов щодо забезпечення теплопостачальних компаній дешевим газом.

Отож тарифи на комуналку наразі знаходяться у такому стані:

  • вартість гарячого водопостачання, опалення, розподілу природного газу – зафіксована мораторієм на час війни та ще 6 місяців після скасування воєнного стану;
  • тарифи на холодну воду – без змін (НКРЕКП скасувала своє рішення про підвищення цін на 30%);
  • тариф на світло – 2,64 грн/кВт-год (власники двозонних лічильників можуть заощадити);
  • газопостачання – 7,96 грн/куб.м газу за тарифом “Фіксований” від “Нафтогазу” до 30 квітня 2024.

Пенсії можуть зрости аж у наступному році. Але за умови, що прожитковий мінімум буде переглянуто, а також зміниться мінімальна зарплата. Наразі ж на цьому “фронті” до кінця року змін не очікується.

У деяких громадян пенсійні виплати все ж можуть зрости ще у вересні 2023 року. Однак такі підвищення виплат відбуватимуться індивідуально. Підставою для перегляду пенсії може бути понаднормовий стаж, здобутий вже після досягнення пенсійного віку. Також на доплати можуть розраховувати пенсіонери, які досягли у вересні 70, 75 або 80 років. Отож, залежно від віку громадяни можуть розраховувати на такі надбавки:

  • 70-75 років – 300 грн;
  • 75-80 років – 456 грн;
  • від 80 років – 570 грн.

1 вересня розпочнеться новий церковний рік із новими датами неперехідних свят. Православна церква України та Українська греко-католицька церква вирішили дотримуватись новоюліанського літочислення. Відповідно, дати майже всіх найбільших свят змістяться на 13 днів назад.

Отож, вже у 2023 році українці святкуватимуть Різдво разом з усім світом 25 грудня.
Зміняться і дати святкування Святого Миколая, Хрещення, Успіння Богородиці, Покрови Богородиці, Стрітення Господнього та інших неперехідних свят.

Відповідно, вже у вересні зазнають змін дати відзначення 2 релігійних свят:

  • Різдво Пресвятої Богородиці (Перша Пречиста) – 8 вересня (замість 21 вересня);
  • Воздвиження Чесного Хреста Господнього – 14 вересня (замість 27 вересня).

1 вересня традиційно відзначають “День знань”. Цьогоріч 75% шкіл готові повернутися до очної або змішаної форми навчання. Отож учням доведеться повернутися у навчальні класи.

Взагалі в Україні діятиме 3 варіанти організації навчального процесу: очна форма, онлайн навчання та змішана форма.

Навчання молодших класів відбуватиметься переважно очно. Проте на вибір форми, за якою навчатимуться діти впливатимуть ситуація з безпекою у кожному конкретному населеному пункті, а також наявність облаштованих укриттів у школах. Остаточне рішення щодо того чи іншого навчального закладу прийматимуть в ОВА та у місцевих органах самоврядування.

У Міністерстві освіти наголошують, що під час повітряної тривоги навчання учнів обов’язково повинно призупинятись. Перечікувати тривогу освітяни разом з учнями повинні в укритті.

Зазнала змін і дисципліна “Захист України”. За новою програмою учні отримуватимуть навички орієнтування на місцевості, вивчатимуть мінну безпеку, алгоритми домедичної допомоги, а також опановуватимуть керування дронами.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я