Новини Пенсійний переворот в Україні: реформа вже в парламенті, в чому суть

Пенсійний переворот в Україні: реформа вже в парламенті, в чому суть

483
0

 В Україні пенсійна реформа вийшла на фініш, Кабмін передав у Раду чотири законопроекти, що вносять зміни в ряд пенсійних законів.

Збереглися всі раніше анонсовані пропозиції уряду щодо збільшення трудового стажу для майбутніх пенсіонерів, щодо скасування 15% недоплат до пенсій працюючих пенсіонерів, осучаснення пенсій та інші. Але в цілому експерти по пенсстрахованію назвали пропозиції Кабміну «косметичними», повідомляє hyser.com.ua.

ЩО ЗМІНИТЬСЯ . Повний текст реформи минулого тижня опублікувало інформагентство «Українські новини». Згідно з документом, страховий стаж поступово збільшиться на 20 років, коефіцієнт року роботи при розрахунку пенсії знизять з 1,35 до 1 (цифра впливає на розмір виплати, і, якщо вона нижче, то нижче і пенсія), а введення особистих накопичувальних рахунків і зовсім зникло.

Нововведення можна розділити на дві групи – для діючих і майбутніх пенсіонерів. Для нинішніх – їх два: з 1 жовтня 2017 го у працюючих пенсіонерів перестануть утримувати 15% їх пенсій, і всім, хто отримує пенсію, її перерахують з урахуванням нової середньої зарплати, яка втричі вище приймалася раніше в розрахунок фахівцями Пенсфонда, але при цьому на третину менше буде «коштувати» рік пенсстажа – його коефіцієнт у формулі розрахунку пенсії зменшено з 1,35 за рік роботи до 1. Так що в підсумку сама пенсія втричі, на жаль, не виросте.

Майбутнім пенсіонерам доведеться трудитися більше, щоб мати гідну пенсію. З 1 січня 2018 го відразу на 10 років (з 15 до 25 років) збільшується мінімальний страховий (трудовий) стаж, що дає право претендувати на пенсію після досягнення 60 років, вона при цьому може бути навіть менше мінімальної.

А претендувати на мінімальну і вище пенсію можуть чоловіки з страхстаж не менше 35 років і жінки – зі стажем не менше 30 років. Тим, у кого менше, отримають, скільки заробили, навіть якщо це нижче прожмінімума для непрацездатних (зараз 1249 грн). Нагадаємо, сьогодні чоловікам можна вийти на пенсію в 60 років, жінкам – у 57,5, маючи 15 років стажу.

Тим, хто багато працював і сплачував внески до Пенсфонд, обіцяють за кожен рік понад мінімальні 35 років доплачувати, але не вище 1% мінімальної пенсії (на сьогодні це 12,49 грн за рік).

З 1 січня 2019 року стаж щорічно збільшується на 1 рік, і до 2028 року складе вже 35 років. Жінки і чоловіки без 25 років стажу продовжать працювати або чекати, поки їм виповниться 63 роки. З 2018 роки таким людям право на пенсію дасть стаж 15-25 років (чим більше стаж, тим вище пенсія), в 2019-м потрібен буде стаж 16-26 років і так далі, з 2028 року претендувати на пенсію зможуть 63-річні зі стажем роботи від 25 до 35 років.

Ті, у кого і до 63 років не набрав 15 років стажу, повинні чекати ще два роки. З 1 січня 2019 року отримують право на пенсію 65-річні люди зі страхстаж не менше 15 років, з 1 січня 2020 року – зі страхстаж не менше 16 років і так далі, з 1 січня 2028 року страхстаж повинен бути не менше 25 років. Тим, хто його не має, держава буде виплачувати допомогу по досягненні 65 років, вона розраховується у відсотках від мінзарплати. На сьогодні така допомога дорівнює 949 грн.

РАДА НЕ РАДА. Парламентарії говорять, що швидко зміни прийняти не вдасться. Опитані нами депутати вважають, що уряд повинен був вводити накопичувальну пенсійну реформу, а не «латати» існуючу солідарну систему. Очікується, що до законопроекту буде подано багато правок, і тільки після їх розгляду по суті, проголосує більшість за урядовий документ або поверне його на доопрацювання.

ЕКСПЕРТИ: ОЧІКУВАЛИ БІЛЬШОЇ . Фахівці кажуть, що проект документу не реформаторський. «Влада лише перерозподілили в документі збирається в Пенсфонд єдиний соцвнесок між нинішніми і майбутніми пенсіонерами, – говорить експерт з питань пенсійної системи« реанімаційному пакету реформ »Галина Третьякова. – При цьому через зміну формули нарахування пенсій майбутні пенсіонери будуть отримувати менше, а виходити на пенсію пізніше. Накопичувальні пенсії навіть не згадуються ».

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я