На голову Новини Парламент звільнив генпрокурора Віктора Шокіна

Парламент звільнив генпрокурора Віктора Шокіна

104
0

Депутати парламенту у вівторок відправили у відставку генерального прокурора України Віктора Шокіна.

Проект постанови про надання згоди на його звільнення підтримали 289 депутатів, пише ВВС.

За відставку голосували усі фракції парламенту, окрім фракції “Опозиційного блоку”.

Віктор Шокін не прийшов до Верховної Ради, письмово попросивши розглядати проект постанови про відставку без його участі.

Заяву він написав у лютому після того, як Петро Порошенко публічно закликав його до відставки. Тоді ж президент вніс до парламенту подання на його звільнення.

Віктор Шокін очолював ГПУ від лютого минулого року.

Один із лідерів фракції “Самопоміч” Єгор Соболєв заявив, що Віктор Шокін не спромігся довести до суду справи про злочини проти Майдану. Депутат також заявив, що під керівництвом Віктора Шокіна прокуратура “покриває корупцію”, а тих прокурорів, які намагаються цьому протистояти, звільняє з посад. Найкрасномовніший приклад – звільнення з посади прокурора Одеської області і заступника генпрокурора Давида Сакварелідзе, сказав він.

Представник “Народного фронту” Леонід Ємець закликав провести відкритий конкурс перед тим, як призначати нового генерального прокурора.

“Це той прокурор, який допоміг втекти Андрію Клєву із країни. Це той самий прокурор, який не вніс подання до парламенту про позбавлення повноважень і притягнення до відповідальності Юрія Бойка та інших колишніх посадовців режиму Віктора Януковича”, – заявив представник фракції “БПП-Солідарність” Мустафа Найєм.

Відкритий конкурс для наступника

Мустафа Найєм сказав, що його фракція також підтримує пропозицію про відкритий конкурс для обрання нового генерального прокурора.

Лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що “призначення Віктора Шокіна було помилкою”. “Але буде ще більшою помилкою призначити на посаду генпрокурора його заступника”, – додав Олег Ляшко. Його фракція підтримала проведення відкритого конкурсу на посаду. Водночас, “радикали” вважають, що цей конкурс має відбуватися за безпосередньої участі Національного антикорупційного бюро.

Керівник фракції “БПП-Солідарність” Юрій Луценко сказав, що однією із причин неефективної роботи Віктора Шокіна було недофінансування відомства у державному бюджеті. За це, сказав Юрій Луценко, відповідає і парламент. Він також заявив, що багато подань прокуратури блокувалися судами, тому Верховна Рада має якнайшвидше завершити реформу судової системи.

Допоки парламент не затвердить на посаді нового генерального прокурора, його обов’язки виконуватиме перший заступник генпрокурора Юрій Севрук.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я