Економіка Парку на Гонти не буде. Міську раду зобов’язали зайнятись знесенням ЖК “інвестора”паркової...

Парку на Гонти не буде. Міську раду зобов’язали зайнятись знесенням ЖК “інвестора”паркової зони.

363
0

Ще у 2019 році забудовник ЖК “Артхауз ІІ” розпочав незаконне будівництво біля паркової зони на вулиці Гонти. Міська рада  тоді домовилась про відкупне. Забудовнику Олександру Краковському дозволяють  продовжувати будівництво а він, натомість, облаштовує відпочинкову зону поряд з житловою багатоповерхівкою. Про це було підписано угоду між Виконкомом Вінницької міської ради та забудовником.  На облаштування парку інвестор мав витратити 5 мільйонів гривень .Але замість обіцяного спортивного/дитячого майданчика та  пляжу на Гонти, місцеві мешканці  отримали купу сміття, недобудовані доріжки та хащі. Як виявилось,   договір про забудову та благоустрій тієї території було визнано незаконним, міську раду – бездіяльною а  житловий комплекс “Артхауз ІІ “ таким, що не відповідає містобудівній документації. Таке рішення 25 серпня прийняв Вінницький окружний адміністративний суд. Більше того, суд зобов’язав міську раду подати до суду щодо знесення цього житлового комплексу.

Історія багатоповерхівки у зоні приватної садибної забудови

Ще у 2019 році приватний забудовник Олександр Краковський розпочав будівництво багатоповерхового житлового будинку на вулиці Гонти на 4 земельних ділянках. Ми про це писали раніше.

За документами це мав був індивідуальний житловий будинок садибного типу.
В реальності – втулили багатоповерхівку майже на всю площу земельних ділянок просто посеред приватного сектору.

У березні минулого року Виконком Вінницької міської ради підписав угоду за забудовником на проведення комплексного благоустрою території  та створення парку.

Відповідно до угоди забудовник мав влаштувати  пляжну зону, дитяче містечко “Коазацька січ”; спортивні майданчики; спортивне ядро (багатофункціональне поле для різних видів спорту); зони організованого пікніку; доріжки з гравійного та кам‘яного покриттів; проїзд для спеціалізованого транспорту та майданчиком для розвороту; велосипедну парковку на 5 місць.

У жовтні інтернет ресурс Veжа опублікував розгорнутий матеріал , про те як інвестор Краківський витратив 5 мільйонів гривень на спільний проект з міською радою

Комунальний телеканал Віта також радісно піарив створення нового парку у Вінниці.

Закінчити облаштування парку повинні були ще у листопаді 2020 року….

Але все закінчилось хизуванням на камеру. Крім встановлення частини освітлення, лавок та доріжок нічого зроблено не було. Та й взагалі не зрозуміло тепер чи отримує дана територія офіційний статус парку і на балансі кого він буде. Тому з цими питаннями журналісти Deputaty.in.ua відправили запит до міськради ще  22 червня 2021 року. Запити переслали на Департамент комунального господарства,я кий уже 3 місяці поспіль не знає, яку надати нам відповідь.

Бо   12 липня, 17 серпня та 7 вересня ми отримали абсолютно однакові відписки.

Напевно, таке довготривале мовчання пов’язане з рішенням Вінницького окружного адміністративного  суду, яке було прийняте 25 серпня цього року.

Історія судового позову
Позивачем у справі є Бабич Батіма, яка проживає поряд з парковою зоною і яку обурило незаконне будівництво багатоповерхівки у приватному секторі садибної забудови.

Бабич Батіма Нігметівна є власницею фірм “Євросолар” та “Екосолар Інвест”, які займаються виробництвом зеленої енергетики. Її син Дмитро Бабич колись очолював Державне управління охорони навколишнього середовища у Вінницькій області.

Підприємицю обурило незаконне будівництво багатоповерхівки у приватному секторі.

Вона спочатку звернулась до департаменту архітектурно-будівельного контролю Вінницької міської ради з вимогою провести перевірку і зупинити незаконне будівництво. В той час Виконком Вінницької міської ради уже прийняв рішення видати Краковському містобудівні умови та обмеження для будівництва.
Відповідно до містобудівних умов та обмежень забудовник мав би забудувати всього 928 кв.м.

В той час як  загальна площа 4 належних йому земельних ділянок 3281 кв.м.

Але будівництво відрізняється від очікувань міськради. І фактично не залишає вільного простору навіть для заїзду спецавто не те що паркувальних місць мешканців багатоповерхівки.

25 серпня суддя Вінницького окружного адміністративного суду Павло Сало виніс рішення на користь позивачки Бабич, у якому було визнано  протиправною бездіяльність Департаменту архітектурно-будівельного контролю Вінницької міської ради та зобов’язано  Департамент архітектурно-будівельного контролю Вінницької міської ради звернутися до суду з позовом до  забудовника Олександра Краківського про знесення самочинно збудованого об`єкта з та компенсацію витрат, пов`язаних з таким знесенням.

В той же час, експерт з питань містобудування Георгій Могильний зауважує, що процедура звернення до суду щодо знесення  саме ДАБК має менше шансів, ніж звернення мешканців будинків поряд з новобудовою:

“ДАБК має діяти по процедурі: щоб подати позов про знесення, вони мають спочатку видати припис на знесення. Але видати припис саме на знесення (а не перебудову), орган ДАБК має право виключно у разі, якщо перебудова є неможливою. А якщо забудовник каже “Та тут перебудувати – раз плюнути, але я цього робити не буду!”, то орган ДАБК по закону зобов’язаний руками розвести – він в такому випадку може лише документи на будівництво скасувати і видати припис на заборону будівництва.”

“А ось особи, чиї права порушені, чи місцева рада, може подати позов з вимогою про перебудову. Якщо перебудують у триповерховий будинок, то в чому проблема? Ну а якщо не перебудують – тоді позов про знесення, “ –пояснює експерт.

Але поки  місцева влада з нами  “грає в дурника”, не відповідаючи на запити, Виконком Вінницької міської ради 2 вересня 2021 року вирішив доручити департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради прийняти на баланс об‘єкти благоустрою по вулиці Гонти загальною вартістю 724 050 гривень. Оскільки, парк офіційно не створено, на баланс передали просто доріжки з плиткою і лавочки.

Тобто, роботи були виконані лише за 724 050 гривень, а не за обіцяних 5 мільйонів гривень.

На сам недороблений  парк “забили” всі – забудовник й влада. Якщо зараз ви туди прийдете, то побачите лише зламані дерева

купу сміття

та недороблені доріжки

Сам житловий комплекс вже майже добудований та скоро буде зданий в експлуатацію, тому витрачати мільйони на облаштування парку –  забудовнику точно немає сенсу.

Джерело
#вінниця #міськрада #будівництво #корупція

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я