Економіка Перший в Україні: у Вінниці встановили пам’ятник Любомиру Гузару.

Перший в Україні: у Вінниці встановили пам’ятник Любомиру Гузару.

164
0

Сьогодні, 28 вересня, у Вінниці встановили пам’ятник Блаженнішому Любомиру Гузару. З бронзи та в повний зріст, його розмістили поблизу храму Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ, що на вулиці Київській.

Про це повідомили на сайті Вінницької міської ради. Там зазначили, що встановлення пам’ятника Любомиру Гузару ініціювала Вінницька греко-католицька спільнота. Кошти на його виготовлення зібрала ця ж релігійна громада. Авторами пам’ятника стали два українські скульптори: Борис Крилов та Олесь Сидорук.

Любомира Гузара вони зобразили одягненим у камізельку поверх підрясника. Поряд із ним встановили колону, на якій лежить митра.

Любомир Гузар (1933-2017)  – український церковний та громадський діяч, патріарх-предстоятель Української Греко-Католицької Церкви (2001-2011). Став священником в 1958 році, єпископом в 1977-му, а з 2001 року – кардиналом.

Свого часу був одним з кандидатів на папський престол. Також він кілька разів відвідував Вінницю з пасторськими візитами.

– Перед тим, як встановити пам’ятник, тут почали облаштовувати територію. Роботи з благоустрою виконують за кошти міського бюджету: кладуть плитку, роблять додаткове освітлення, – розповів Юрій Семенюк, директор Департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради.

Джерело

#вінниця #гузар #памятник #патріарх

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я