Новини Особливий статус Донбасу «завис у повітрі» через острах депутатів втратити електорат –...

Особливий статус Донбасу «завис у повітрі» через острах депутатів втратити електорат – експерт

280
0

У Верховній Раді почався новий пленарний тиждень, але депутати не поспішають повертатися до голосування по децентралізації і “особливому статусі Донбасу” через те, що бояться втратити електорат на західній Україні.

Таку думку в коментарі кореспонденту ГолосUA висловив політолог Віктор Небоженко, пише Голос народу

«Про децентралізацію Донбасу і його особливий статус депутати не домовляться. Тому що ті, хто проголосують за мінські угоди принципово не мають політичного майбутнього в електораті на західній Україні. Тому фракція Народного фронту і Петра Порошенка НЕ буде за це голосувати. Адже ніхто з них не пройде на наступних виборах до парламенту », – розповів Небоженко.

Також експерт зазначив, що децентралізацію хотіли пов’язати з особливими районами Донбасу. Тому її процес зупинився.

«Це колосальна помилка адміністрації президента Порошенко. Вони думали, що за рахунок децентралізації пропустять закони Донбасу. Громадська думка була проти. Тепер виходить, що немає ні децентралізації, ні рішення донецьких питань. Закони про донецьких питаннях поки не будуть просувати. Адже сама Москва сказала, що мінський процес закривається», уточнив Небоженко.

За словами політолога, президент Росії Володимир Путін зараз переходить на «нормандський рівень».

«Вважаю, що це нічого не дасть. Тому що Оланд і Меркель для Москви вже биті льотчики. Думаю, що мінські домовленості після нового року перейдуть в Женевський формат, коли присутні два учасники конфлікту країна агресор Росія і держава-жертва Україна, плюс США і ЄС. Тоді процес переговорів піде швидше» – зазначає Небоженко.

Експерт зазначив, що на даному етапі мінський процес заморожений. Тому відновлювати переговори про «особливий статус Донбасу» ніхто не буде.

«Як тільки почнуть виконуватися мінські угоди, дане питання можуть знову розглядати. Це залежить від особистої волі Путіна».

Нагадаємо, зміни до Конституції України про децентралізаціїі “особливий статус Донбасу”, парламентарії повинні були б прийняти ще в минулому році. Однак, так і не змогли цього зробити через протистоянь і суперечностей народних обранців.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я