На голову Новини Основну агентуру ФСБ і ГРУ в Україні сформували у 2010-2013 роках –...

Основну агентуру ФСБ і ГРУ в Україні сформували у 2010-2013 роках – Тимчук

169
0

За даними групи «Інформаційний Опір», основні агентурні мережі ФСБ РФ і ГРУ ГШ ЗС РФ в Україні були сформовані в період з 2010 по 2013 рр. 

 За даними групи «Інформаційний Опір», основні агентурні мережі ФСБ РФ і ГРУ ГШ ЗС РФ в Україні були сформовані в період з 2010 по 2013 рр.

Про це повідомив керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Facebook.

За словами Тимчука, лише частина нинішніх «вербувальників», диверсантів і координаторів з Росії, які проводять сьогодні підривну діяльність на українській території, закинуті в Україну в період з лютого по квітень цього року.

Зокрема, основні агентурні мережі Росії були закинуті після того, як з приходом в Україні до влади В.Януковича і з призначенням головою СБУ В.Хорошковського були змінені пріоритети в діяльності СБУ.

«У першу чергу , навесні 2010 року була проведена реорганізація управління з захисту інтересів України від іноземних спецслужб департаменту контррозвідки. Нумерація відділів в цьому управлінні відповідає пріоритетам спецслужби. У ході реформування Перший відділ «переключився» з протидії російським спецслужбам на роботу проти США. Тоді як Росією став займатися Четвертий відділ», – відзначив Тимчук.

При цьому, за його словами, 4-ий відділ, який мав би протидіяти підривній діяльності Росії, був не тільки «засунутий на четвертий план», а й кардинально скорочений, а масштаби контррозвідувальної діяльності в східних регіонах України були значно зменшені.

«Одночасно 19 травня 2010 СБУ і ФСБ Росії підписали договір про співпрацю, згідно з яким співробітники ФСБ повернулися на об’єкти Чорноморського флоту РФ в Севастополі і Криму (у грудні 2009 р. вони покинули Україну на вимогу Києва, оскільки активно займалися вербуванням українських громадян, фінансуванням проросійських сил та іншої підривною діяльністю). Одночасно в східних регіонах України розгорнула свою роботу і мережу ГРУ ГШ ЗС РФ», – відзначив Тимчук.

Таким чином, за його словами, протягом 2010-2013 рр. ФСБ і ГРУ отримали можливість фактично безперешкодно працювати проти України, створюючи на Південному Сході потужні агентурні мережі, які активізовані зараз. При цьому управління мережею ФСБ здійснювалося структурним підрозділом ФСБ в штабі ЧФ РФ в Севастополі, а мережею ГРУ – структурним підрозділом цієї спецслужби в Ростові-на-Дону.
«В даний час українська контррозвідка вживає екстрених заходів для відновлення своєї ефективної роботи в регіоні», – зазначив Тимчук.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я