На голову Новини Оподаткування пенсій суперечить нормам Конституції України?

Оподаткування пенсій суперечить нормам Конституції України?

165
0

Конституційний суд у формі усного слухання розпочав розгляд справи про накладання податку та військового збору на пенсії. 

На офіційному веб-сайті газети «Голос України» з’явилася інформація про те, що 10.03.2016 р. Конституційний Суд України у формі усного слухання розпочав розгляд справи, зокрема, щодо конституційності пп. 164.2.19 ПКУ.

Нагадаємо: відповідно до цієї норми ПКУ, суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану згідно із законом) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з ПФУ чи бюджету відповідно до закону, якщо їх розмір перевищує 3 розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), установленої на 1 січня звітного податкового року, обкладаються ПДФО за ставкою 15% і військовим збором — за ставкою 1,5%.

Автори клопотань вважають, що законодавцем у цій частині оподаткування соціальних виплат окремим категоріям громадян допущено звуження обсягу наявних прав і свобод, що не відповідає приписам ст.ст. 1, 3, 8, 19, 21, 22, 24, 46, 48, 126 Конституції України.

Зокрема, неконституційність зазначених положень обґрунтовують тим, що громадяни, розмір пенсії яких перевищує 3 мінімальні заробітні плати, повинні сплачувати податок, а громадяни, розмір пенсії яких менше, звільнені від такого оподаткування, що суперечить принципам верховенства права та рівності всіх перед законом, звужує права певних категорій громадян на соціальний захист і порушує рівність прав пенсіонерів.

www.interbuh.com.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я