На голову Новини Обшуків у бізнесу з приводу «1С» не буде, – СБУ

Обшуків у бізнесу з приводу «1С» не буде, – СБУ

145
0

Присутність російських продуктів на ринку створює загрозу безпеці держави і персонально кожному громадянину.

Про це говорили експерти, політологи, юристи, бухгалтери, представники бізнесу та влади під час круглого столу «Нові санкції відносно країни-агресора: що далі», який відбувся 17 травня при організації ЛІГА: ЗАКОН. Питання блокування доступу до ресурсів: соціальних поштових сервісів, бухгалтерських програм викликав не тільки активне обговорення, але і занепокоєння, повідомляє hvylya.net.

Українське суспільство звикло до санкцій, коли заборонено працювати з певною компанією, але ІТ-сектор в такому масштабі вперше потрапив під санкції, зокрема, питання блокування соціальних мереж для України є новим, і немає відпрацьованого алгоритму.

Представники державних органів пояснили, що саме стало причиною введення нових санкцій.

«Санкції стосуються не програмних продуктів, а юридичних або фізичних осіб.Якщо ми говоримо про ІТ-сфері, то мова йде про розробників, розповсюджувачів, фірмах, які надають підтримку. Це все зумовлено питаннями національної безпеки.

Коли розслідували атаки на фінансовий сектор, більшість машин, які були пошкоджені, мали встановлено російське програмне забезпечення. Ми припускаємо, що воно дає можливість несанкціонованого доступу до інформації, має можливість нанесення ушкодження цілісності, доступності, повноти інформації, як один аспект пов’язаний з кібербезпекою », – повідомив Валентин Петров, керівник служби з питань інформаційної безпеки Апарату РНБО.

Другим аспектом, який став причиною введення санкцій, є те, що 3-4 рік йде війна і ми не можемо собі дозволити, особливо за гроші державного бюджету, фінансувати країну-агресора. Варто відзначити, що Україна витрачає на російське програмне забезпечення до мільярда гривень на рік.

Було відзначено, що влада не може передбачити всі способи, за допомогою яких будуть намагатися обійти санкційні заборони, але буде ефективно працювати в цьому напрямку.

«Ми не можемо впливати на приватний сектор, і лише нагадуємо, що дані, одержувані від бізнес-структур, підприємств, обробляються в РФ. Але це залишається правом бізнесу, користуватися чи ні. Адже в 2014 році був прийнятий в Росії закон, що дозволяє отримувати інформацію про персональні дані без дозволу суду », – заявила Юлія Лапутіна, заступник начальника департаменту інформаційної безпеки Служби безпеки України.

Рішення РНБО щодо «списку санкцій» компаніям учасники круглого столу умовно розділили на 2 складові: інформаційно-психологічна і технологічна.

«Проти України ведуться бойові дії не тільки на полі бою, а й паралельно проводяться інформаційна і смислова війна. І питання інформаційного контексту тих смислів, які продукуються російських соціальних мережах, це також є елементом смислової війни проти України.

Програмне забезпечення, розроблене в інших країнах, може бути не тільки використано для збору персональної інформації, а також для «логічних бомб».Це програмний мікрокод, який в один момент може «покласти» будь-яку автоматизовану систему управління. «Логічна бомба» має годинниковий механізм, який запускається при певних умовах і в певний час. Так можна «покласти автоматизовану систему управління, включаючи систему протиповітряної оборони України», – зазначив ризики, які несуть в собі російські товари, Андрій Дацюк, доцент кафедри національної безпеки Національної академії державного управління при Президентові України.

Питання воєн нового покоління «мережево-центрична війна», до яких готується весь світ, стає все більш актуальним. Big Data є для них основним інструментом і цінністю.

«Програма« 1С »складається з оболонки, яка пристосовується під конкретну задачу і ядро, яке абсолютно закрито. Ніхто з тих, хто обслуговує програму, тим більше користувачі, які не мають до нього доступу. Навіть в Москві доступ є у небагатьох. Що вони з ним роблять, як змінюють, не знає ніхто », – зазначив Олександр Кочетков, аналітик, виконавчий секретар Асоціації національних розробників програмного забезпечення.

Представники телекомунікаційного бізнесу заявили, що питання технічної реалізації заборони не виникають. Зараз стоїть питання, як правильно це реалізовувати і яким буде механізм юридичного обґрунтування.

«Ми зараз вибудовуємо з бізнесом партнерські відносини і кожна складність, яка виникає в процесі нововведення, це складність у фінансовому еквіваленті.Якщо ми додаємо складність для бізнесу, то ми додаємо перешкоди для того, щоб отримати від нього капітал », – прокоментував технічну реалізацію Указу Президента Олександр Гончар, Національний менеджер Київстар.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я