На голову Новини Нові тарифи змусять українські родини віддавати всю зарплату за газ

Нові тарифи змусять українські родини віддавати всю зарплату за газ

161
0

В таких умовах, підвищеня тарифів призведе до зубожіння людей та бойкоту оплати комунальних тарифів – Віктор Малиновський

В таких умовах, підвищеня тарифів призведе до зубожіння людей та бойкоту оплати комунальних тарифів – Віктор Малиновський

 

 

Аргументи уряду щодо необхідності підняття тарифів до рівня європейських потрібно розглядати в комплексі, зокрема, з прив’язкою до рівня заробітних плат.

 

Про це заявив експерт у сфері енергетики та ЖКГ Дмитро Довженко.

 

Багаторазове підвищення тарифів на газ економічно необґрунтовано, – вважає експерт.

 

"У європейських країнах витрати на ЖКГ зазвичай не перевищують 10-20% від середньої заробітної плати. Тоді як у нас після підвищення тарифів майже вся зарплата піде на комуналку", – констатує Довженко.

 

У зв’язку з цим він нагадав, що середня заробітна плата в Україні сьогодні найнижча в Європі.

 

Аналітик зазначає, що згідно з планами Уряду, ціни на природний газ будуть формуватися в розрахунку 3600 гривень за тисячу кубометрів газу за перші 200 кубометрів на місяць, все що понад – по 7800 гривень тисяч кубомнетрів газу.

 

 

"Уявімо приватне домоволодіння в 100 м2, де проживає 4 людини. За рік сім’я для потреб опалення, приготування їжі та гарячої води витратить приблизно 5 тисяч куб.м газу. При нинішній ціні за них потрібно сплатити 8,94 тис грн. Після введення нових тарифів ця сума досягне 28,92 тисяч гривень. Тобто сім’я змушена буде віддавати всю зарплату за природний газ ", – зауважив він.

 

У свою чергу, аналітик з питань соціальної політики Інституту суспільних досліджень Маріанна Онуфрик підкреслила, що при нинішньому курсі мінімальна зарплата в Україні становить 43 долари на місяць, що еквівалентно 1,43 долара в день.

 

 

"При цьому відповідно до критеріїв ООН порогом бідності вважається зарплата нижче 2 доларів. А 1,25 долара в день – межа крайньої бідності. З такими темпами галопуючої девальвації ми скоро наблизимося і до останньої цифри. В таких умовах підвищення тарифів може призвести до зубожіння населення та масового бойкоту сплати комунальних тарифів ", – впевнена експерт.

 

Джерело: epravda.com.ua

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я