Війна Нова пастка: що стоїть за заявами ворога про мирні перемовини

Нова пастка: що стоїть за заявами ворога про мирні перемовини

401
0
Чому сигнали щодо мирних перемовин – спочатку від Путіна через Карлсона, а потім і від Лаврова – можуть бути інформаційною спецоперацією Кремля? И у чому тут небезпека для України та Заходу?
Росія знову волає про перемовини
У скандальному інтерв’ю колишньому ведучому телеканалу Fox News Такеру Карлсону Путін не лише виправдовував Гітлера, а й заявив, що Україна розпочала війну, а мета Росії – припинити її. Традиційно за версією Путіна все розпочалося з Майдану.
 
“Чому переворот? Чому жертви? Чому загроза Криму? Чому почали операцію в Донбасі? Цього я не розумію”, – повторював Путін, додаючи, що до цих подій причетне ЦРУ.
Після чого він знову повернувся до болючого для нього питання про НАТО.
 
“Ми ніколи не погоджувалися на розширення НАТО, на те, що Україна буде в НАТО. Ми не погоджувалися на наявність військових без НАТО там без обговорення з нами. Десятиліттями ми говорили: не робіть це, не робіть те”, – журився Путін.
На його думку, тригером стала відмова України виконувати Мінські угоди.
 
А вже опісля Карлсон заявив, що російський диктатор для досягнення миру не поверне Крим Україні.
 
“Крим перебував у руках Росії ще на початку цієї війни. Тому, якщо ви дійсно вважаєте, що в якості умови для досягнення миру Путін повинен буде віддати Крим, то ви божевільні”, – сказав журналіст.
При цьому, за словами Путіна, Росія поки не досягла цілей СВО, тому що одна з них – це денацифікація.
 
Втім, як наголосив ізраїльський журналіст Сергій Ауслендер в ефірі Фабрики новин, поїздку Карлсона до Москви затіяли не тільки заради інтерв’ю, вона може бути лише прикриттям.
 
Такер Карлсон, близький до Дональда Трампа, у цій ситуації міг послугувати персональним його “листоношею”, а точніше – передати Путіну особисте послання від Трампа (котрий, як відомо, за добу обіцяв владнати ситуацію з російсько-українською війною).
 
Та Путін був не один такий. 14 лютого й глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Росія нібито готова до політико-дипломатичного завершення війни в Україні, повідомило пропагандистське РІА Новини.
 
“Ми залишаємося відкритими для політико-дипломатичного врегулювання на основі обліку наших законних інтересів, на основі обліку реалій, які склалися за довгі роки і які зараз призвели до нинішньої ситуації”, – сказав Лавров.
Глава російського МЗС зазначив, що оскільки “західні країни” не хочуть враховувати інтереси Москви та реалії, що склалися “на землі”, то варіантів домовитися “поки не проглядається”. За його версією, російська армія нібито “успішно діє” на “українському театрі військових дій”, а “на Заході вже більше говорять не про свою перемогу, а про те, як би не дати перемогти Путіну”.
 
Однак сам Лавров визнає, що “Вашингтон і його союзники не залишають мрій про завдання нам (тобто РФ .) стратегічної поразки”.
 
Фактор Навального
То до чого тоді всі ці “танки з бубнами” щодо можливості мирних перемовин?
 
На переконання дипломата, експерта-міжнародника Руслана Осипенка, таким чином Росія нині проводить чергову, розраховану на західну аудиторію спецоперацію щодо “переговорів” з Україною. І в її рамках не було виключено, що певні “мирні варіанти” або пропозиції почати діалог з РФ мали паралельно обговорюватися під час Мюнхенської безпекової конференції.
 
“Це ж сигнали ідуть на Захід. Для однієї групи людей на Заході, щоб їх спантеличити, мовляв, Росія і Китай хочуть, щоб усе закінчилося мирним шляхом і якнайшвидше. А для інших це корисний інструмент – вони скажуть, що, дивіться, насправді це все (війна проти України) затягнулося, це руйнує глобальну економіку, ми, можливо, наближаємося до Третьої світової (війни ), навіщо нам зіткнення, наприклад, НАТО з Росією?.. То, може, давайте підштовхувати одну й іншу сторону до перемовин?”- зауважив Осипенко в інтерв’ю Радіо NV.
Втім втрутився “чорний лебідь” – у вигляді звістки про смерть головного опонента Путіна всередині Росії, опозиціонера Олексія Навального – саме під час відкриття Мюнхенської безпекової конференції.
 
У світі практично ніхто не сумнівається у тому, що Навальний не помер природною смертю, а був убитий путінським режимом. Президент США Джо Байден заявив, що відповідальність за це несе Путін, бо навіть у в’язниці Навальний продовжував говорити правду про його режим.
 
“Російська влада розповість свою історію. Але пам’ятайте: Путін є відповідальним за смерть Навального”, – наголосив Байден.
Дехто з політичних аналітиків навіть називає загибель Навального “другою Бучею”, бо й експерти ООН закликають притягнути до відповідальності винних у його смерті та негайно звільнити всіх політичних в’язнів.
 
“Світ вражений повідомленнями про смерть Навального, політичного діяча, у якого вистачило мужності та високих внутрішніх переконань кинути виклик російській владі у зв’язку з підривом верховенства закону, демократії та прав людини в Росії”, – заявили в ООН.
Тож віднині – ніяких ілюзій, з ким ми маємо справу. А відтак і ніяких угод чи перемовин.
 
Потрібен справедливий мир
Але Путін вочевидьпродовжує бути націлений на досягнення своєї головної мети. Осипенко підкреслив: для Росії, котрій нині потрібне заморожування війни та імідж “миротворця” Путіну перед “виборами”, все, що відбувається – це звичайна спецоперація, “шлях обману під час війни”.
 
Тому російський диктатор прагнув, аби серед усіх заяв Заходу про те, що треба підтримувати Україну до кінця та про необхідність справедливого миру, паралельно йшов процес підштовхування нас до перемовин. Але на цей раз просто не склалося.
 
Втім, на думку Осипенка, Україні потрібно залишатись пильною і далі: на інформаційному фронті треба розкривати для західної аудиторії суть маневрів Росії, тому що йдеться зовсім не про справедливий мир, а про визнання агресії.
 
“Але нам це не підходить, тому що це буде вирішення геополітичних питань безпеки континенту за рахунок України. Ми вже таке бачили в історії”, – наголосив він.
За словами дипломата, якщо світ проковтне цю агресію, якщо Захід погодиться на це, він зламає той ялтинсько-потсдамський порядок, котрий сам встановив за результатами Другої світової війни.
 
“Й тоді не буде стабільних кордонів, суверенітетів, усе вирішуватиме сила, як на тому наполягає Росія і підтримує її Китай. Тобто, зміниться світовий порядок, якщо не буде справедливого миру”, – резюмував експерт.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я