Над Тихим океаном розвивається подія Ель-Ніньо. Температура зростає на всій Землі

  486
  0

  Температура біля Галапагоських островів вже зросла на 3-4 градуси. І продовжить рости. Це вплине на погоду на всій Землі.

  Температура над поверхнею Тихого океану в тропічній зоні, згідно з прогнозами різних метеослужб, підвищиться за шість місяців на 2-3°c відносно середніх значень. Це вплине на погодні умови в усьому світі. Підвищення триватиме до кінця року. Підвищена температура протримається до середини наступного року.

  Прогнози, зібрані службою ЄС зі зміни клімату Copernicus (C3S) і Європейським центром середньострокових прогнозів погоди (ECMWF) пророкують посилення явища Ель-Ніньо в цьому році.

  Подія Ель-Ніньо – це тривалий період аномально високих температур поверхні моря (SST) у тропічній частині Тихого океану. Воно супроводжується змінами атмосферних умов і може чинити сильний вплив на глобальні погодні умови. Ель-Ніньо може суттєво впливати на середню глобальну температуру і, отже, впливати на глобальне потепління.

  Температура поверхні в тропічній частині Тихого океану вже піднялася на 1,5 градуса. Усі прогнози, включені в сезонну мультисистему C3S, передбачають, що температура продовжуватиме зростати в найближчі кілька місяців.

  Ель-Ніньо або Південне коливання — це нерегулярне коливання вітру та температури поверхні тропічного Тихого океану. На початку цього року трирічний період Ла-Нінья, що характеризується відносно прохолодними поверхневими водами, змінився розвитком Ель-Ніньо.

  Згідно з прогнозами, заснованими на даних восьми організацій, температура поверхні океану в регіоні NINO3.4 (район екватора), швидше за все, продовжить зростати протягом наступних шести місяців.

  Прогнози різних центрів збігаються в тому, що температура буде рости, хоча всі вони демонструють значний розкид прогнозів. Середні значення також трохи відрізняється в різних системах прогнозування.

  Значимість явищ Ель-Ніньо

  Подія Ель-Ніньо тимчасово підвищує середню глобальну температуру на висоті до 2 метрів над поверхнею землі в наступні роки після піку події. Саме тому Всесвітня Метеорологічна Організація заявляє, що в найближчі кілька років глобальні температури, ймовірно, «піднімуться до рекордних рівнів».

  Сильні події Ель-Ніньо пов’язані зі значними змінами в погодних умовах, особливо в районах, розташованих поблизу тропічної зони Тихого океану. Потепління поверхневих вод призводить до підвищення атмосферного тиску вище середнього і зменшення кількості опадів в західній частині Тихого океану і до зниження тиску і збільшення кількості опадів в східній частині Тихого океану.

  Події Ель-Ніньо сприяють виникненню кліматичних аномалій по всьому світу. Конкретні аномалії можуть відрізнятися від події до події.

  Європейський центр середньострокових прогнозів погоди передбачає, що високі значення температури, швидше за все, знизяться в першій половині наступного року. Але існує невелика ймовірність, що високі температури збережуться до кінця 2024 року.

  Попередні сильні Ель-Ніньо в 1997 і 2015 роках відносно швидко вирівнювалися до середніх значень наступного року.

  #ГолосНароду

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Введіть свій коментар!
  Введіть тут своє ім'я