Рух АНТИКОРУПЦІЯ й ЛЮСТРАЦІЯ НАБУ перевіряє Мінсоцполітики щодо розподілу грошей на гуманітарку

НАБУ перевіряє Мінсоцполітики щодо розподілу грошей на гуманітарку

286
0
Національне антикорупційне бюро розслідує кримінальне провадження щодо розподілу грошей на гуманітарну допомогу Міністерством соціальної політики у перші місяці повномасштабної війни. Йдеться про 164 млн грн, які отримали, сумнівні благодійні організації. Вони переказували гроші сумнівним постачальникам.
 

Гуманітарна допомога українцям, які постраждали від російської агресії, надходила на спеціальний рахунок з 1 березня по 20 липня 2022 року. Цим рахунком розпоряджалося міністерство. За вказаний термін на рахунок надійшло 625 млн грн, які призначалися на закупівлю їжі, засобів гігієни, медикаментів тощо.Щонайменше чверть цієї суми через низку благодійних фондів потрапили сумнівним  організаціям. Йдеться про 164 млн грн, які отримали:

  • ДС “Національна асоціація паливного рітейлу” (63,9 млн грн)
  • БФ “Воля та гідність” / “Кіри Денисівни” (30,5 млн грн)
  • БФ “Владиславій” / “Добра-справа” (36,8 млн грн)
  • ГО “Закарпатське військово-патріотичне об’єднання Карпатська Січ” (10,1 млн грн)
  • ВГО “Інститут сестринської справи України” (22,7 млн грн)

Ці не пов’язані між собою юрособи переказували гроші одним і тим же компаніям, серед яких не було жодного більш-менш відомого постачальника. Зате були фіктивні фірми. Одна з директорів розповіла журналістам, що дозволила зареєструвати на себе компанію в обмін на 1800 грн.

Міністерство не дуже перевіряло в який спосіб витрачалися гуманітарні гроші, покладаючись виключно на звіти організацій. Однак, колишні керівники комісії з розподілу коштів разом з колишньою міністеркою Мариною Лазебною переконані, що гроші не розкрадалися.

“Жодних розкрадань при мені не було. Все контролювалося, робилося вчасно і раніше. Якщо є якісь питання у правоохоронних органів, вони можуть звертатися до мене. Я в Україні, я нікуди не виїжджала”, – сказала Лазебна.

Випадки розкрадання і нові правила ввезення гуманітарної допомоги
Нагадаємо, що впродовж дев’яти місяців 2023 року з 9 тисяч випадків перевезення гуманітарної допомоги, яка призначена для забезпечення військових частин, у понад 3 тисячах випадків виявили факт її ненадходження за місцем призначення. Таким чином, дві сотні військових частин залишилися без необхідних товарів. Митники скерували понад 387 повідомлень про порушення з ознаками злочину щодо переміщення гуманітарної допомоги. Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що у Києві підприємці розікрали гуманітарну допомогу на 1,3 млн гривень.
 
Від початку грудня за ініціативи Мінсоцполітики стартувало впровадження електронного інструменту обліку гуманітарної допомоги. У суспільстві звучали побоювання, що через новинку середнім та малим благодійним організаціям працювати стане просто неможливо. Натомість їх почули, але саму процедуру не скасували, а поки що відклали.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я