Економіка На будь-які надходження на карту українців введуть податок у розмірі 18%

На будь-які надходження на карту українців введуть податок у розмірі 18%

354
0
В Україні очікується різке посилення податкової політики після затвердження Кабміном Національної стратегії доходів на 2024-2030 роки. Однією з ідей реформи є оподаткування будь-яких надходжень на картку фізособи, у розмірі 18%. Експерти вважають, що тепер вся економіка перейде в “тінь”.
 

Про таке на своїй сторінці у Facebook написав директор економічних програм Ukrainian Institute for the Future Анатолій Амелін. Він вважає, що це шлях до “кешевої” (готівкової) економіки, а українці користуватимуться готівковими розрахунками.

Амелін підкреслює, що тепер будь-який платіж на картку фізособи буде розцінюватися як дохід, отриманий фізичною особою. За ідеями реформи, такий буде підлягати оподаткуванню за ставкою 18%.
 
Експерт виділив інші ідеї документа:
 
Повернуть прогресивну шкалу оподаткування для фізичних осіб;
У юросіб заберуть спрощену систему оподаткування;
Підвищать ренту на нові газові свердловини;
Митницям надасть право на проведення слідчих дій;
Акцизи на сигарети та алкоголь зростуть;
Скасують будь-які податкові пільги.

“З такими “друзями” і ворогів Україні не потрібно”, – підсумував Амелін.

Нагадаємо, у березні 2023 року Кабінет міністрів доручив Міністерству фінансів розпочати підготовку Національної стратегії доходів (на 2024 – 2030 роки. В урядовій ухвалі визначено етапи й терміни підготовки НСД, а також основні засади й завдання податкової політики в умовах воєнного часу та післявоєнного відновлення. В уряді пояснюють, що стратегія потрібна для посилення фіскальної спроможності України, адаптації податкового та митного законодавства до стандартів ЄС, а також  створення стимулів для післявоєнного відновлення та економічного зростання.
 
Національна стратегія: деталі від Шмигаля
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що мета Національної стратегії доходів – посилити фіскальну спроможність держави, адаптувати податкове і митне законодавство до стандартів ЄС, створити стимули для післявоєнного відновлення та економічного зростання. Водночас у Мінфіні пояснили, що реалізація НСДУ відбуватиметься послідовно.
 
Спочатку заплановано внутрішню реформу податкових та митних органів, яка полягає в обмеженні втручання контролюючих органів у діяльність бізнесу через консолідацію даних і перехід на роботу зі знеособленою інформацією. Далі має відбутися відновлення рівня довіри платників податків до органів, що є критичним для успішності нових податкових ініціатив. Лише після цього буде запроваджено заходи податкової та митної політики.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я