На голову Економіка Монетизація пільг на проїзд: хто і скільки отримає!

Монетизація пільг на проїзд: хто і скільки отримає!

117
0

Регіони вже визначилися, яку суму і коли почнуть отримувати пільгові категорії громадян.

Ще в березні уряд прийняв постанову, якою дозволив місцевій владі вводити механізм монетизації пільг. В яких містах скільки отримають пільговики і коли запрацює монетизація?

Як це буде працювати
У постанові Кабміну говориться, що порядок монетизації пільг поширюється на пенсіонерів за віком та наступні категорії громадян:

Чорнобильці першої та другої категорії;
Діти, які постраждали і отримали інвалідність у зв’язку з Чорнобильською катастрофою;
Учасники бойових дій;
Інваліди війни;
Діти з багатодітних сімей;
Ветерани військової служби, ветерани МВС, ветерани Нацполіціі та інших силових відомств, які мають право на цю пільгу;
Батьки загиблих військовослужбовців;
Особи з інвалідністю;
Реабілітовані особи.

Крім того, в постанові йдеться, що органи місцевої влади можуть самі додавати категорії громадян, яким виплачуватимуть компенсації. Якщо людина має право на пільгу по двом або більше категорій, то йому доведеться вибрати одну, по якій він буде отримувати виплату.

Передбачається, що пенсіонери отримуватимуть кошти щомісяця «за місцем отримання відповідних виплат». Особам, які не отримують пенсії, доведеться оформити банківський рахунок – гроші будуть зараховуватися на нього.

Також в документі йдеться, що виплати будуть відбуватися, як і пенсії, – до 20-го числа поточного місяця. При цьому якщо ви тільки вийшли на пенсію або отримали право на пільгу, то гроші отримаєте тільки в наступному місяці.

Уряд вирішив встановити так званий соціальний мінімум, менше якого місцева влада не зможе платити. Цей мінімум складе 30 поїздок на місяць. Більше призначати можна, а менше не можна. При цьому для кожної області пропонується ввести свої варіанти розрахунку цих 30-ти поїздок.

Якщо протягом року транспорт дорожчає, то повинні підвищуватися і суми компенсацій. Правда, відбуватися це буде не відразу, а тільки з 1 січня наступного року. В урядовій постанові йдеться, що розмір виплат розраховується на весь рік, виходячи з тарифу, який діє на 1 січня поточного року.

Тобто якщо тарифи на проїзд підвищать з 1 лютого, то 11 місяців пільговикам доведеться доплачувати до 30 поїздок свої гроші або економити на пересуванні.

Де і що вирішили

На сьогоднішній день більшість місцевих органів влади вже визначилися з розміром компенсацій пільговикам. У переважній більшості випадків їх розрахували з урахуванням 30 поїздок.

Так, наприклад, в Харкові планується виділити пільговикам 130 гривень. Черкаська обладміністрація вирішила, що розмір компенсації складе 60 гривень на місяць.

У Львівській області на одного пільговика на місяць буде виділятися 135 гривень. При цьому для тих, хто користується міжміськими маршрутами, розмір виплат збільшиться на 20%.

На Закарпатті, згідно з розпорядженням обладміністрації, пільговикам будуть компенсувати проїзд в сумі 120 гривень. Пільги в міжміському транспорті – 144 гривні, люди з інвалідністю отримають в два рази більше – 240 гривень. Якщо ж людина проходить при цьому реабілітацію і знаходиться на навчанні, він отримає 480 гривень.

На Волині сума відшкодування становитиме 69 гривень, для області передбачили + 20% або 83 гривні на місяць.

В інших областях розміри компенсацій виглядають так:

Вінницька область – 96,9 грн;
Донецька область – 106,8 грн;
Кіровоградська область – 97,5 грн;
Миколаївська область – 110 грн;
Рівненська область – 90 грн;
Тернопільська область – 100 грн;
Чернігівська область – 112,5 грн.

Поїдуть по-старому

Але є і такі міста, які вирішили все залишити, як раніше. Таке право їм надав уряд. У Львові та Стрию монетизацію відклали на 2019 рік, а в Маріуполі вирішили, що поки будуть їздити по-старому.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я