Новини Медична реформа

Медична реформа

208
0

 

Людмила Станіславенко: 30 тисяч підписів вінничан надійдуть до Конституційного Суду для відміни невдалої медичної реформи
Українські демографи вирахували – якщо жахливий медичний експеримент запровадити на території всієї України, то через 10 років українців залишиться 25 мільйонів замість більше 35-ти, що є зараз.
 
     У Вінниці, в одному з трьох пілотних регіонів (реформа стартувала ще в Дніпропетровській, Донецькій областях та в Києві), цей медичний експеримент триває понад рік. Вінничани вже знають, що так звані сімейні лікарі відтепер будуть заміняти їм і терапевта, і педіатра, і гінеколога з урологом в одній особі.      
       Поліклініки поміняли назву на незвичні, ріжучі вуха центри первинної медико-санітарної допомоги.
Чи принесла результати реформа? Це питання обговорювали учасники круглого столу «Медична реформа на Вінниччині», який відбувся в приміщенні галереї "Інтершик".
     Чиновники від медицини розповідали про те, що медичні установи першої ланки саме через впровадження реформи стали отримувати більшегрошей.      
     Представники громадських організацій, що їм опонували, говорили про те, що ці кошти все одно витрачаються не ефективно, а вінничани замість реформи отримали ще більші проблеми.
    Нашій незалежності 21 рік, ми підписали низку міжнародних угод, і медицина, здавалося б, мала бути на високому рівні. Нещодавно я повернулася зі Швеції, де була вражена рівнем доступу людей до медицини, та й взагалі скандинавським здоровим способом життя, – поділилася враженнями спікер круглого столу Тетяна Михновець. – Але що мають наші співвітчизники? За серцево-судинними хворобами – на першому місці в Європі, по туберкульозу маємо на 80% тенденцію до збільшення. Це стосується розповсюдження і онкології, і ВІЛ-СНІДу…
        Я , голова жіночого департаменту регіонального осередку партії УДАР, голова громадського об`єднання «Батьки проти медичної реформи» Людмила Станіславенко налаштована критичніше, ніж чиновники від міністерства охорони здоров `я.       
       Протягом лише місяця громадська організація зібрала більше 30 тисяч підписів вінничан за відміну недолугої реформи. Зібрані підписи будуть передані до Конституційного Суду, а потім парламент має прийняти рішення про відміну реформи.
– За півроку я не почула жодного позитивного коментаря з приводу медичної реформи. 30 тисяч підписів вінничан мають відмінити найгіршу в світі медичну систему – англійську.
  Чому наші можновладці обрали цю систему, не зрозуміло. Адже їх сім`ї лікуються в Ізраїлі та Німеччині – там, де кількох рівнева страхова медицина.
      – Я спілкувалася з людьми, які живуть у Лондоні по 15 років. Самі англійці кажуть: «Чому ви мовчите, куди ви йдете. Моя добра знайома поховала 34-річного чоловіка через несвоєчасне діагностування. Коли вона зверталася до сімейного лікаря, їй відповідали – пийте парацетамол…
      
       Те, що відбувається у низці пілотних областей інакше, як фабрикою смерті, геноцидом проти українського народу не назвеш. Тому ми прикріплюємо зібрані підписи вінничан до подання до Конституційного Суду. А потім парламент обов’язково має прийняти закон про скасування цієї «медичної реформи».
      
       Після палких дебатів всі учасники круглого столу дійшли до висновку про необхідність медичної реформи, але не в такому вигляді, в якому її підсунули нашим громадянам.
     

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я