Благодійність Матеріальна допомога на похорон: яку суму мають виплатити

Матеріальна допомога на похорон: яку суму мають виплатити

840
0

Згідно з чинним законодавством, у разі смерті пенсіонера його родичі можуть отримати допомогу на поховання, а також недоотриману пенсію померлого.

«Хотіла б отримати роз’яснення щодо допомоги на поховання. Хоча у мене дуже пізній випадок. Мій чоловік помер 30 липня 2019 року. Останню пенсію отримав 7 числа того ж місяця. По допомогу на поховання я звернулася у серпні 2019 року. Інспекторка у мене запитала, чи отримала я останню пенсію чоловіка. Я подумала, що йдеться про ту пенсію, яку чоловік мав отримати 7 серпня. Я сказала, що не отримувала. У результаті мені виписали дві пенсії, а по третю сказали прийти у вересні, взявши з собою довідку із сільради про те, що я поховала чоловіка. По третю пенсією з усіма документами до Пенсійного фонду поїхала невістка, але їй сказали, що нам ця виплата не належиться, оскільки пенсію за липень уже виплатили. Зрештою, третю пенсію нам так і не дали. І мені досі цікаво, чи належалася вона нам.

Агафія Галюрова, село Кулевча, Одеська обл.»

Допомога на поховання виплачується у розмірі двомісячної пенсії, яку отримував померлий на момент смерті. А якщо померлий отримував військову пенсію, то допомога на поховання складає його тримісячну пенсію, але не менше 13 420 гривень – це п’ятиразовий розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (такий вид прожиткового мінімуму у 2023 році становить 2684 гривні).

Вважаємо, що ваш чоловік отримував звичайну пенсію, тому вам і виплатили допомогу на поховання у розмірі двох його пенсій.

При цьому слід розуміти, що пенсія в Україні сплачується місяць на місяць. Це означає, що 7 липня ваш чоловік повністю отримав пенсію за липень і наприкінці того місяця помер. У такому разі говорити про недоотриману пенсію не доводиться, оскільки за дні життя вона була сплачена вся.

Ймовірно, що звернувшись по допомогу на поховання, ви не так зрозуміли співробітницю Пенсійного фонду, а вона, своєю чергою, виявила неуважність і ввела вас в оману щодо можливості отримати третю пенсію.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я