На голову Новини Майже 600 лікарів не вистачає у медзакладах Вінниччини

Майже 600 лікарів не вистачає у медзакладах Вінниччини

157
0

Особливий дефіцит лікарів відчувається у закладах первинного і вторинного рівня медицини.  

За словам заступника директора департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Володимира Федика, наразі в області не вистачає 570 лікарів. Особливо критична ситуація в Чернівецькому, Піщанському і Чечельницькому районах, розповів посадовець «33-му каналу».

При нестачі молодих кадрів медзаклади мусять обходитися працівниками-пенсіонерами. Наприклад, на первинному рівні надання меддопомоги на Вінниччині працюють 28% лікарів пенсійного віку, на вторинному – 23% і третинному – 19%. Причому, більшість з них – люди, старші 70 років. Середній медперсонал теж солідного віку. На «первинці» – 28% медсестер-пенсіонерок, на «вторинці» – 32%. Та найбільше медсестер пенсійного віку на третинному рівні – 40 відсотків.

У департаменті сподіваються, що найближчим часом картина з нестачею кадрів покращиться за рахунок перетікання співробітників  із середнього медичного персоналу у вищий. Також цьому має посприяти оптимізація вторинного рівня медицини та програма місцевих стимулів. Зокрема, в рамках останньої у Вінницькому національному медичному університеті ім.М.Пирогова навчається 68 студентів. Чиновники мають надію, що всі вони по завершенні курсу поїдуть працювати у села і райони області.

Нагадаємо, торік у лікарнях Вінниччини скоротили понад півтисячі ліжко-місць.

i-vin.info

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я