Війна Лавров на зустрічі ОБСЄ: глави МЗС країн Балтії відмовилися брати участь

Лавров на зустрічі ОБСЄ: глави МЗС країн Балтії відмовилися брати участь

202
0

Глава МЗС Литви, Латвії та Естонії глибоко шкодують з приводу рішення, яке уможливило особисту участь РФ у засіданні Ради міністрів ОБСЄ.

Міністри закордонних справ Естонії, Латвії та Литви не будуть брати участь у Раді міністрів ОБСЄ у Скоп’є через у зв’язку з присутністю на ньому глави МЗС Росії Сергія Лаврова. Про це йдеться у спільній заяві очільників МЗС країн Балтії,

“Участь Лаврова у Міністерському засіданні ОБСЄ також несе ризики легітимізації агресора Росії як повноправного члена нашої спільноти вільних народів та применшення жорстоких злочинів, які скоює Росія, як і примирення з кричущим порушенням і неповагою до основоположних принципів і зобов’язань ОБСЄ з боку Росії. Ми, міністри Естонії, Латвії та Литви, не будемо брати в цьому участь і не будемо розділяти відповідальність за наслідки, до яких це призведе”, – йдеться у заяві.
У заяві вказується на те, що протягом останніх двох років усі були “свідками того, як одна держава-учасниця ОБСЄ активно і жорстоко намагається знищити іншу”.
Глава МЗС Литви, Латвії та Естонії заявили, що глибоко шкодують з приводу рішення, яке уможливило особисту участь Лаврова у 30-му засіданні Ради міністрів ОБСЄ у Скоп’є – “це лише надасть Росії ще одну пропагандистську можливість”.

“Сьогодні Європа потребує безпеки від Росії і проти Росії, а не разом з нею. Саме тому ми, міністри закордонних справ країн Балтії, вирішили не брати участь у Раді міністрів ОБСЄ в Скоп’є”, – йдеться у заяві.

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель поїде на зустріч ОБСЄ, де буде глава російського МЗС Сергій Лавров. Однак з останнім він не планує контактувати. Про це європейський чиновник заявив на спільній із главою МЗС України Дмитром Кулебою прес-конференції у Брюсселі у вівторок, 28 листопада.

“Я маю поїхати на ОБСЄ, тому що ми є членом ОБСЄ. Ми маємо представити наші погляди і опонувати поглядам Росії”, – пояснив він.

За його словами, в нього не буде розмов з Лавровим, оскільки йому треба негайно повернутися назад, щоб узяти участь у засіданні Європейського оборонного агентства.

“Але я не хочу, щоб місце Євросоюзу було порожнім, тому я візьму участь під час вечері. Росія представить свою точку зору, але й ми представимо свою. Я не матиму прямих розмов із Лавровим”, – резюмував Боррель.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я