На голову Сфера ЖКГ Київрада після двох років суду визнала неналежний стан документації на будинки!

Київрада після двох років суду визнала неналежний стан документації на будинки!

288
0

Цоьго разу Правда у суді перемогла! У Київраді підготували проект рішення «Про виготовлення технічної документації на багатоквартирні будинки», фактично визнавши невідповідність наявної технічної документації вимогам законодавства…

Текст проекту опублікований на офіційному веб-сайті міської влади. Його підготовкою займається комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку. Завдяки техпаспорту, можна буде отримати відповідь на питання: наскільки платіжки, нараховані за комунальні послуги, відповідають дійсності.

будинкові паспорти

Зауважимо, що при розгляді судової справи щодо оскарження розпорядження КМДА № 668 від 06.06.2017, яким затверджені тарифи на утримання будинків у Києві, Спілкою власників житла України наголошувалося на неналежному стані та відсутності технічних паспортів на будинки і документації на прибудинкову територію.

Під час першого розгляду справи суд встановив, що технічні паспорти будинків наявні лише щодо третини житлових будинків, при цьому виготовлені вони ще за часів Радянського Союзу, жодних коригувань до них не вносилося. Також судом була встановлена повна відсутність містобудівної та землевпорядної документації на прибудинкову територію кожного з будинків.

Тому, проектом рішення заплановане проведення інвентаризації житлових територій з урахуванням положень ДСТУ – Н Б Б.2.2-9:2013 (Настанова щодо розподілу територій мікрорайонів (кварталів) для визначення прибудинкових територій багатоквартирної забудови) для визначення меж прибудинкових територій багатоквартирних будинків, а також виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель.

Як визначено проектом, документи будуть виготовляти у двох екземплярах: один для управителя будинку (або виконавця послуг з утримання / ОСББ / ЖБК ), другий – для райдержадміністрації.

На думку депутатів, більшість будинків мають застарілі (радянські) паспорти, які не відповідають реальній площі.

Скільки коштуватиме така процедура, наразі не повідомляють ні в Київраді, ні в профільному департаменті КМДА, необхідні обсяги коштів мають бути визначені до жовтня цього року.

Планується, що процеси, пов’язані з виготовленням всієї технічної документації, повинні завершитись у 2022 році.

Голова Спілки власників житла України Олексій кучеренко прокоментував у Facebook цю новину, наголосивши, що робити це треба було ще “учора”, замість дерибану земель та майна!

Наказом Мінрегіону від 17.07.2018 № 176 визначений перелік технічної документації на багатоквартирний будинок:

  1. Технічний паспорт на багатоквартирний будинок.
  2. Паспорт об’єкта, складений за результатами обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва.
  3. Енергетичний сертифікат і звіт про обстеження інженерних систем.
  4. Проектна документація зі схемами влаштування внутрішньобудинкових систем.
  5. Документ, що підтверджує прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.
  6. Технічна документація обладнання котелень.
  7. Технічна документація на ліфти.
  8. План земельної ділянки.
  9. Акти приймання-передавання технічної документації на багатоквартирний будинок.
  10. Паспорти, гарантійні документи, акти випробування, повірки й опломбування та інші технічні документи на системи, мережі, встановлені прилади, устаткування та обладнання у багатоквартирному будинку.

Навіть внутрішній аудит встановив відсутність у будинків Києва технічних паспортів і невідповідність схем їх прибудинкових територій!!!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я