На голову Новини Купрій: розбудова бізнес-імперії Порошенка дорого коштує Україні

Купрій: розбудова бізнес-імперії Порошенка дорого коштує Україні

133
0

Провал голосування за проект закону «Про націоналізацію майна в Україні держави-агресора та її резидентів» показав, що особисті економічні інтереси для Президента Петра Порошенка та його політичного оточення важливіші, ніж національні інтереси України.

Провал голосування за проект закону «Про націоналізацію майна в Україні держави-агресора та її резидентів» показав, що особисті економічні інтереси для Президента Петра Порошенка та його політичного оточення важливіші, ніж національні інтереси України.

 

 

Про це заявив заступник голови Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, народний депутат Віталій Купрій, передає його прес-служба.

 

«Для мене цілком очевидно, що Президент та його оточення використали весь свій вплив у парламенті, щоб закон про націоналізацію майна держави-агресора не був прийнятий. В першу чергу це стосується, звичайно, самої фракції Блоку Петра Порошенка – адже вона дала лише 63 голоси зі 146 можливих, тобто менше половини. Думаю, що була проведена певна «робота» і з депутатами інших фракцій», – припустив нардеп.

 

Купрій вважає, що Президент Петро Порошенко, не дивлячись на передвиборчі обіцянки повністю продати свої активи, так і не зміг побороти в собі бізнесмена, і намагається поєднувати ролі представника великого капіталу і першої особи держави.

 

«Вважаю, що таке сидіння «на двох стільцях» може дорого коштувати державі. Ми багато чули від Президента і його команди про деолігархізацію влади і про розділення влади і бізнесу, але навряд чи цей процес може мати успіх, якщо Президент не почне з себе», – підкреслив Купрій.

 

Народний депутат переконаний – незважаючи на те, що Порошенко начебто передав свої бізнес-активи в управління менеджменту і особисто не бере участь в цих процесах, його економічний інтерес очевидний і він вступає в протиріччя з інтересами держави.

 

Депутат вважає, що Президент продовжує брати активну участь у розбудові своєї бізнес-імперії, збільшуючи свої олігархічні статки.

 

Віталій Купрій нагадав, що в окупованому Криму незаконна російська влада націоналізувала величезну кількість стратегічних об’єктів, державних підприємств, приміщень державних установ, підприємств, що належали українцям, котрі відмовились приймати російське громадянство, через що українська економіка зазнала колосальних збитків.

 

«Невже ми забули, що збитки від анексії Криму склали понад трильйон гривень? Цю цифру озвучувала українська влада, вона ж обіцяла судитися за наше майно в міжнародних інстанціях. То чому ж ми не можемо зробити адекватний крок у відповідь, прийнявши закон «Про націоналізацію майна в Україні держави-агресора та її резидентів»? Більше того, юридично коректний крок – тому що даний закон не має нічого спільного з тим відвертим бандитизмом, коли росіяни просто забирали наші об’єкти в Криму», – підкреслив Купрій.

 

Нагадаємо, що 9 квітня Верховна Рада провалила голосування за закон «Про націоналізацію майна в Україні держави-агресора та її резидентів» (№2497). «За» проголосували лише 190 депутатів. При цьому Рада двічі не проголосувала за повернення до розгляду даного законопроекту.

 

Більшість політичних експертів сходяться на тому, що для голосування за вказаний законопроект не знайшлося політичної волі Президента Петра Порошенка та окремих представників великого українського бізнесу, котрі побоювалися аналогічних кроків Росії з націоналізації їхніх підприємств на території РФ. Відомо, що частиною створеної Петром Порошенком корпорації «Рошен» є кондитерська фабрика у російському Ліпєцку.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я