На голову Новини Культурний скандал: німці перевидадуть “Майн Кампф” вперше за 70 років

Культурний скандал: німці перевидадуть “Майн Кампф” вперше за 70 років

115
0

У Німеччині в січні 2016 року буде опублікована автобіографія Адольфа Гітлера “Майн Кампф” з коментарями.

Про це повідомляє ВВС.

Видання готує Інститут сучасної історії в Мюнхені. Організація надрукує чотири тисячі примірників, супроводивши книгу коментарями експертів. У нове видання “Майн Кампф” увійде близько трьох з половиною тисяч приміток.

За словами директора Інституту сучасної історії Андреаса Віршінга, текст з експертними коментарями допоможе “зруйнувати міф”, яким оточена автобіографія Гітлера.

Нагадаємо, Гітлер написав “Майн Кампф” в 1925 році. У книзі майбутній нацистський лідер описав своє життя та ідеї. Після Другої світової війни авторські права на видання перейшли до влади Баварії. Вони відмовлялися видавати книгу. У Німеччині термін дії авторських прав становить 70 років. У випадку з “Майн Кампф” він закінчується в січні.

У Росії твір Гітлера внесено у федеральний список екстремістських матеріалів.

Однак, хоча цього видання немає на прилавках книгарень, в Києві його все-таки купити можна. Нагадаємо, за продаж книги загрожує термін – до трьох років позбавлення волі.

1. Книжковий ринок “Петрівка”

Всього лише в одного продавця на Петрівці виявився потрібний товар. Ціна питання – 200 грн. Після оплати чоловік дістав з-під прилавка чорну книжку, на якій золотистими літерами німецькою мовою написано: “Адольф Гітлер. Майн кампф “. Правда, сама книжка російською – московське видання 2002 року, тираж п’ять тисяч примірників. Продавець ретельно запаковує товар, ховає під газетою і просить бути обережними в дорозі.

2. Майдан

Друга точка, де можна купити “Майн кампф”, знаходиться на Майдані. Продавцю так само доводиться надійно ховати видання. У твердій обкладинці книга коштує 180 грн. Торговець стверджує, що якщо шукати дешевше, харківське видання, то зміст значно відрізняється від оригіналу.

3. Інтернет

У мережі не так багато сайтів, де можна замовити книгу “Майн кампф”. На одному з ресурсів за неї просять чомусь не конкретну ціну, а “від 200 до 300 грн. Ні адреса, ні номер телефону продавця не зазначений. Зв’язатися з ним можна тільки написавши листа електронною поштою.

Наголошується, що продавцям “Майн кампф” при затриманні на гарячому загрожує стаття “за фактом розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості”.

Ті, що попалися, караються штрафом до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією творів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я