Новини Кремль зазнає збитків від українського ембарго

Кремль зазнає збитків від українського ембарго

378
0

З часу припинення виробничої кооперації з боку України, Росія зазнала серйозних втрат одразу в кількох сферах оборонно-промислового комплексу. Зокрема, це позначилося на проектах створення нових літаків, вертольотів, кораблів і ракет, підтримки придатності старої техніки.

Ще з 2014 року Київ поступово згортав процес військово-технічного співробітництва з Москвою, оскільки Росія становить загрозу для безпеки України. Нині процес ліквідації всіх спільних проектів перейшов до завершального етапу, повідомляє Народна армія

Наприкінці липня гендиректор заводу «Авіакор» Анатолій Гусєв заявив про припинення випуску літака Ан-140 через відмову України поставляти деталі й неможливість здійснити швидке імпортозаміщення. Припинення випуску Ан-140 лише частково демонструє масштаб проблем російського ВПК, що виникли через ембарго на військові поставки і конфлікт між двома країнами.

Окрім Ан-140, також згорнуто проект спільного виробництва військово-транспортного Ан-70. А тепер проблеми можуть бути і з пасажирським Ан-148, що складається у Воронежі.

Не набагато краща ситуація у Кремля і з вертольотобудуванням. Практично всі двигуни для російських гелікоптерів, а також для нових навчально-бойових літаків Як-130, виробляються в Запоріжжі компанією «Мотор Січ». Хоча для найбільш популярних машин Мі-8 і Мі-17 вже є російський аналог, обсягу його виробництва поки недостатньо (потреба Росії — близько 500–550 таких двигунів на рік).

З огляду на це припинення поставок двигунів із Запоріжжя призвело до зриву поставок вертольотів зарубіжним партнерам, отже, Росія піддається репутаційним ризикам.

Випуск газових турбін для бойових кораблів у Росії не налагоджений досі — з часів СРСР вони вироблялися тільки на підприємствах України. На верфях у Калінінграді і Санкт-Петербурзі розпочато будівництво 10 бойових фрегатів для оновлення флоту. До ембарго Росія встигла отримати тільки п’ять установок, тож тепер намагається освоїти випуск турбін у Рибінську. Будівництво кораблів без турбін призупинене. Ще є нетривіальне завдання — навчитися без української допомоги монтувати і обслуговувати ці установки.

У лютому Україна також відмовилася постачати системи управління для ракет-носіїв «Рокот». Вони використовувалися для запусків супутників. За різними оцінками, процес імпортозаміщення у сфері ВПК в Росії може тривати до 10 років.

Наталія ПЕЧОРІНА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я