На голову Новини Інфляція вже перевищила прогнозований Нацбанком показник

Інфляція вже перевищила прогнозований Нацбанком показник

110
0

Ціни на споживчому ринку в жовтні 2016 року порівняно з попереднім місяцем зросли на 2,8%, з початку року – на 9,4%.

Про це свідчать дані Держстату, пише epravda

“На споживчому ринку в жовтні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,8%. Найбільше (на 50,9%) подорожчали яйця. На 5,5-1,2% підвищилися ціни на овочі, молоко та молочні продукти, масло, м’ясо птиці, сало, цукор, рис. Водночас на 3,8–1,5% подешевшали фрукти, продукти переробки зернових, свинина”, – йдеться у повідомленні.

Як наголошується, ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 2,2%, у тому числі тютюнові вироби – на 2,6%, алкогольні напої – на 1,5%.

Зростання цін на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 7,5% відбулося головним чином за рахунок підвищення тарифів на опалення на 52,2%, а також на гарячу воду – на 5,9%,  водопостачання – на 5,7%, каналізацію – на 3,7%.

“Ціни на транспорт у цілому підвищилися на 0,8%, насамперед через подорожчання проїзду в автодорожньому транспорті на 1,6%, палива та мастил – на 1,1%. Разом з тим відбулося здешевлення перевезень залізничним пасажирським транспортом на 4,7%”, – свідчать дані Держстату.

Як повідомлялося, ціни на споживчому ринку у вересні порівняно з попереднім місяцем зросли на 1,8%, з початку року – на 6,4%.

До цього в Україні три місяці поспіль фіксувалася дефляція.

Так, у червні дефляція в Україні становила 0,2%, в липні ціни знизилися на 0,1%, а в серпні – на 0,3%.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я