Економіка Гривню поставили на небезпечні рейки

Гривню поставили на небезпечні рейки

468
0

Виражена циклічність курсових коливань несе загрозу для економіки.

Небезпечна не стільки девальвація, скільки циклічність поведінки гривні, яка сьогодні чітко слідує за новою структурою економіки, зазначив економіст і фінансовий аналітик Олексій Кущ. За його словами, українська економіка поступово перетворюється на сировинну і «сезонну», так як ми переходимо на прості товарно-сировинні цикли,  передає ubr.ua .

«Умовно кажучи: посіяв, виростив, зібрав, продав. Раніше, сезонні перепади попиту і пропозиції валюти згладжувала промисловість. Зараз промисловості немає, так як сталася деіндустріалізація країни. При сировинної і циклової економіці проявляється і циклічний характер національної валюти. Навесні і влітку буде зміцнення гривні, а восени і взимку її ослаблення. І так з року в рік », – зазначив Кущ.

Небезпека такого тренду в тому, що таке сезонність гривні формує споживчу поведінку і настрої інвесторів. Українські та міжнародні корпорації, а також населення, вибудовують свої інвестиційні стратегії, виходячи з такої прогнозованої динаміки.

«Люди взимку на піку зростання долара здають, отриману гривню на 6 місяців вкладають в банки під більш вигідні відсотки. А в кінці літа на низькому курсі долара починають його скуповувати. Така ситуація убивча для економіки, тому що ми ніколи не зможемо сформувати громадські накопичення, які могли б хоча б у середньостроковій перспективі вкласти в економіку », – пояснив економіст.

Інвестори, при такій стратегії максимум будуть вкладатися в агросектор, переробку і логістику – туди, де можна заробити на сезонних коливань. А галузі з високою доданою вартістю, як машинобудування або електроніка, будуть ігнорувати.

«Навіщо чекати заробітків кілька років? Тому на кожному новому етапі гривня буде спершу зміцнюватися, а потім девальвувати, виходячи при цьому на більш низький рівень. Така спіральна девальвація набагато небезпечніше лінійної », – резюмував Олексій Кущ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я