Новини Громадськість розкритикувала урядову концепцію реформ, – підсумки круглого столу у Києві

Громадськість розкритикувала урядову концепцію реформ, – підсумки круглого столу у Києві

266
0

12 листопада 2014 року у Києві відбувся круглий стіл "Реформи самоврядування і децентралізації влади в Україні". Ішла мова про територіальні громади і досвід Польщі на користь України.

 12 листопада 2014 року у Києві відбувся круглий стіл "Реформи самоврядування і децентралізації влади в Україні". Ішла мова про територіальні громади і досвід Польщі на користь України.

 

На круглому столі про реформу самоврядування постало більше запитань, ніж відповідей

Місце проведення: "Український дім", Прес-центр, вул. Хрещатик, 2.

Метою Круглого столу було обговорення діяльності та перспективи розвитку територіальних громад в Україні.

Крім цього, польські експерти поділілилися своїм досвідом щодо реформи самоврядування та як цей досвід можна використати в Україні. Організатор зустрічі: Міжнародний Відкритий Університет «Майдан».

Захід відбувся за участі міжнародних експертів.

Міжнародні учасники:

Марчін Свенцицькі, голова групи польських експертів реформи самоврядування і децентралізації влади, депутат Сейму Республіки Польща, екс-мер Варшави.

Войцех Місьонг, заступник Міністра фінансів (1989-1994 р) Лєшика Бальцеровіча з питань фінансів органів самоврядування, радник Голови Верховної контрольної палати республіки Польща

Анджей Поравскі, директор бюро Асоціації польських міст, секретар Спільної Комісії Уряду та Самоврядування РП
Гжегош Кубальські, експерт, Спілка Польських повітів.

Маркіян Желяк, менеджер українсько – польської робочої групи з питань реформи самоврядування і децентралізації влади в Україні.

 

З української сторони в обговоренні взяв участь експерт Юрій Ганущак, один із ідеологів пакету урядових реформ по децентралізації, та десятки громадських активістів, журналістів, які займаються проблемою утвердження народовладдя в Україні.

 

Польські експерти наголосили, що у реформі самоврядування не може бути компромісів. Якщо влада має щирі наміри передати ВЛАДУ і ВЛАСНІСТЬ народові, то має це зробити. Першим кроком має стати створення реєстру власності, потім – власників. У Польщі це було зроблено у два етапи – 1990-му (створення первинних територіальних громад) і в 1998-му – створення громад вищого рівня.

Показово, що у Польщі громади за 3 роки (з 1990 по 1993 рік) зробили більше, ніж центральна влада з 1945 року! Влада у Полщі належить громадам – юридичним суб’єктам. Вони обирають ради громад і виконкоми. У кожної громади – своє казначейство. Існування єдиного Держказначейства в Україні – це нонсенс.

Громадські активісти в ході обговорення заявили, що українська влада ввела в оману польських експертів й імітує справжнє реформування системи влади. Влада прагне зберегти владу і власність у руках олігархів і не збирається віддівати її народові.

Присутні висловились проти переписування Конституції, яка, на їх думку, і так дозволяє створювати територіальні громади. Гостро постало питання, яким чином повернути громадам роздерибанену власність, якою зараз володіє олігархат. Польські експерти дати пораду не змогли.

 

В кінці засідання круглого столу було вирішено продовжити це актуальне обговорення всіма зацікавленими громадськими активістами і донести його результати до влади.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я