Економіка Гетманцев наполягає на прийнятті законів, які називали “терором аграріїв”: чим він це...

Гетманцев наполягає на прийнятті законів, які називали “терором аграріїв”: чим він це пояснює

240
0
Голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев виступає за прийняття законів, які змінюють правила експорту зерна. Він вважає, що таким чином можна буде ліквідувати безліч “чорних схем”, а також отримувати належну кількість податків у держбюджет. В свою чергу, аграрії називали ці законопроєкти “терором”.
 

Втім, Гетманцев з такою оцінкою не згодний.

Журналіст висловив свою думку щодо того, яким чином українські аграрії намагаються продавати зерно. В ній фігурують розрахунки в кеші та різного роду підставні фірми. Гетманцев же назвав цю схему “сіренькою” та ще відносно законною. На його думку, все насправді відбувається набагато гіршим чином.
 
За словами Гетманцева, у нас є велика кількість земель, які обробляються взагалі без документів. Це неправда, і журналіст виправив нардепа. Той погодився, але додав, що насправді документи існують, але згідно з ними, землі не обробляються, тоді як насправді все ж таки роботи на них ведуться.
 

“Він (фермер ) взяв це зерно з землі. Воно – “чорне”. Походження в нього нема. Він оформив його на фіктивну фірму, де керівництво… взагалі з іншої країни. Завантажив на судно. Корабель пішов. Поки продукт іде, зерно… переписується декілька разів, гроші в країну не повернулися – валютна виручка – жодної копійки в бюджет не сплачено. Все!” – розповів Гетманцев.

Тобто голова профільного комітету описав схему, коли і зерно, і виторг повністю уходять за кордон. Якщо ж гроші сяк-так повертаються в Україну, хоча б у кеші – це ще не так погано. Хоча і таких людей Гетманцев називає “організованою злочинною групою”.
 
При цьому як правоохоронці, так і митники можуть запросто не пропустити таке зерно. Про це нагадав журналіст, запитавши, чому вони цього не роблять.
 
“Тому що вони… є недосконалими”, – дипломатично зазначив Гетманцев.
 
Саме через це і виникла потреба у законопроєктах, які запропонував голова фінкомітету. Механізм, який хоче впровадити Гетманцев, полягає в тому, що “у кожного зернятка повинна бути історія”. Тобто держава завжди має знати, яке походження у продукції. Експортувати ж мають право лише ті виробники, які сплачують податки.
 

“Якщо в тебе є ПДВ на це зерно – все, питань нема, їдь куди хочеш. Якщо в тебе нема походження зерна – тебе не випускають”, – сказав Гетманцев.

Що про цей закон каже бізнес
На відміну від Гетманцева, безпосередньо виробники ніякого ентузіазму від його ідей не відчувають. Щобільше, законопроєкти голови фінкомітету назвали “терором аграріїв”.
 
Йдеться про два закони, які мають на меті змінити правила зернового експорту. Вони вже прийняті у першому читанні.
 
Основна ціль, яка декларується – боротьба з нелегальним зерном і неповерненням валютного виторгу експортерами. Втім, претензії виникли як в українських аграрних бізнесменів, так і у Європейської бізнес-асоціації. Станом на зараз парламент поки що призупинив розгляд даних документів.
 

“Українська зернова асоціація” заявила, що вона стурбована тим, що після прийняття цих законів, є ймовірність повної зупинки експорту зерна з України. Експерти кажуть, що проєкти вносять сумбур та суперечності в чинне законодавство. Асоціація наголошує, що без запровадження невиконуваних та незастосовних правил все це може призвести до зупинки ринку зерна і експорту з України.

“Наприклад, народні депутати пропонують реєструвати податкову накладну до моменту фізичного експорту зерна з території України. Натомість, податкове законодавство передбачає, що реєстрація податкових накладних відбувається у двох випадках — фізичної поставки товару покупцю чи отримання оплати за товар (в нашому випадку йдеться про повну передоплату). Зрозуміло, що питання про фізичну поставку не йдеться, вона неможлива при запроваджених нових правилах. Також жоден імпортер не проводить передоплати за товар, призначений до експорту з України”, — заявили в УЗА.
 
В Європейській бізнес-асоціації також побачили численні недоліки в ідеях Гетманцева. Зокрема, повідомлялося про дуже непрозорий та складний механізм допуску до експорту аграрної продукції. А це вже створює великі корупційні ризики, що прямо суперечить меті законопроєктів.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я