На голову Новини «Формула Зеленського» замість «формули Штайнмайера».

«Формула Зеленського» замість «формули Штайнмайера».

245
0

Україна пропонує трансформувати Мінськ-2 в «формула Зеленського», що вже у відкриту заявляв президент і глава МЗС.

Мінські угоди не виконуються п’ять років, полягали вони з попередньою владою і актуальність їх мінімальна. Українське суспільство хоче закінчення війни на Донбасі, але проти «формули Штайнмайера». Спеціальна група при ОП розробила основні зміни в мінські угоди, які вже отримали назву «формула Зеленського», основні пункти:

1. Вибори проводяться на непідконтрольних територіях тільки після встановлення міжнародного контролю над кордоном між невизнаними республіками і Росією, як ключової умови. Контроль за кордоном можуть здійснювати поліцейська місія ОБСЄ, миротворці ООН.
2. Усередині непідконтрольних територій не повинно знаходитися жодного військового формування сусідніх держав. Висновок всіх іноземних збройних формувань, військової техніки, а також найманців з території України під наглядом ОБСЄ. Роззброєння всіх незаконних груп. Контроль за ситуацією здійснює місія ОБСЄ.
3. Вибори на непідконтрольних територіях проходять за українським законодавством за участю українських партій.
4. За виборами ведуть спостереження представники ОБСЄ, ЄС і ООН
5. Право брати участь у виборах мають лише особи, які не порушували українське законодавство.
6. Списки бажаючих взяти участь у виборах реєструє українським ЦВК.
7. Амністія поширюється тільки на мирних жителів, які не брали участь у збройному конфлікті.
8. Відновлення соціально-економічних зв’язків з територіями, включаючи виплату пенсій та інших виплат населенню, відновлення оподаткування в рамках правового поля України починається після визнання виборів.
9. Проведення конституційної реформи в Україні і вступ в силу Закону про особливий статус на основі українського законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей. Починає діяти з моменту визнання виборів демократичними і такими, що відбулися.

Джерело