На голову Економіка Зеленський підписав указ про введення касових апаратів для ФОП і мораторій на...

Зеленський підписав указ про введення касових апаратів для ФОП і мораторій на перевірку їх діяльності на 2 роки!

342
0

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про забезпечення сприятливих умов ведення бізнесу фізичних осіб-підприємців, що передбачає встановлення заборони на перевірки ФОП.

Зеленский подписал указ о введении кассовых аппаратов для ФЛП и моратории на проверку их деятельности на 2 года

Своїм указом Зеленський доручив Кабінету міністрів створити координаційну раду з питань розвитку малого і середнього бізнесу. За два тижні ця рада має внести на розгляд парламенту законопроекти про спрощення умов ведення бізнесу ФОП.

“Також повинен бути підготовлений законопроект про введення дворічного мораторію на проведення перевірок СПД щодо дотримання ними порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій та пом’якшення відповідальності цих осіб за порушення ними встановленого порядку подання до контролюючих органів звітності, пов’язаної із застосуванням РРО”, – йдеться в повідомленні Офісу президента .

15 жовтня відбулися консультації в Офісі президента, за підсумками яких Зеленський оголосив про введення дворічного мораторію на перевірку ФОП (крім займаються ризиковими видами діяльності). Після консультацій переговорна група від підприємців повідомила про те, що вони не задоволені пропозиціями Зеленського.

Відзначається, що законами вводиться обов’язковість використання реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями, які працюють в сферах торгівлі та харчування. Разом з цим, таким ФОП і іншим підприємцям дозволять використовувати безкоштовні аналоги касових апаратів у вигляді додатків на смартфони, планшети і комп’ютери.

Також законами вводиться механізм кешбек. Цей механізм передбачає, що споживачі зможуть отримати кешбек в розмірі 100% вартості придбаного товару, якщо виявлять, що продавець продав їм цей товар не по фіскальним чеком (тобто, такий продаж не зареєстровано в податковій).

“Закони спрямовані на захист легального бізнесу від недобросовісної конкуренції, висновок з тіньового обороту частки готівкових розрахунків,” сірого “товару, поліпшення ефективності податкового адміністрування та державного контролю за розрахунковими операціями”, – повідомляють в Офісі президента.

Нагадаємо, що зазначені закони гостро критикують підприємці. Зокрема, деякі великі роздрібні мережі загрожують, що вступ в силу цих законів призведе до закриття їх бізнесу. У податковій і уряді ці заяви відкидають, зазначаючи, що на чесний бізнес реалізація цих законів ніяк матеріально не вплине.

20 вересня депутати ухвалили закони, які зобов’язують ФОП використовувати касові апарати.

Раніше повідомлялося, що ФОПи заборгували державі близько 6 млрд. Гривень податків.

Джерело