Економіка Естафета “покращення” – від Яценюка до Гройсмана…

Естафета “покращення” – від Яценюка до Гройсмана…

432
0

У минулому матеріалі ми проаналізували “перемоги” уряду Гройсмана, якими його штатні пропагандисти вихваляються у виданій за бюджетний кошт газетці.

“Перемоги” виявилися лише на папері. Жодних реальних досягнень за рік роботи уряду Гройсмана навіть “Мінстець” не знайшов, видавши за досягнення перше місце на “Євробаченні” (до чого лише тут уряд?) і будівництво аж одного літака АН-132D, де літера “D” означає – “демонстраційний”, тобто побудований для презентації на авіасалонах. Якщо хтось зацікавиться – будуть замовлення, якщо ні, то АН-132D стане останньою машиною на збанкрутілому “Антонові”, який колись випусказ декілька десятків літаків щороку.

У тому ж “бойовому папірці” матеріал під назвою: “7 кроків уряду для розвитку України”. Тут уже конкретизація. Мовляв, не пісеньками єдиними. Але суцільного потоку брехні гучна назва не зупиняє.

“Україна за багатьма напрямками досягла суттєвого прогресу за цей рік”, – з гордістю сповіщає газета. Подивимося на ці “напрямки” уважніше.

“2016 рік став роком початку відновлення економічного зростання”, – запевняє газета. І уже у цьому бреше. Після падіння ВВП України на 6,8% у 2014 році та на 10% у 2015, “зростання” в 1,8% – це не “зростання”, а загальмування падіння. Це не “початок відновлення”, а консервування кризового стану. Після того, як розорилася значна кількість підприємств, то й банкрутіти немає кому. Та й оцінки фантомного “зростання” викликають чималі сумніви. Наприклад, Держстат вважає, що в 2016 році зовнішня торгівля України товарами та послугами була профіцитною в сумі 337 млн дол. – експорт 44,885 млрд дол. й імпорт 44,548 млрд дол. А ось за даними НБУ, зовнішня торгівля України в 2016 році була глибоко дефіцитною – у сумі 5,581 млрд дол. – експорт 45,917 млрд дол. й імпорт 51,498 млрд дол.». То хто бреше?

Та й задамо самі собі риторичне запитання: чи стало українцям краще жити у минулому році?

Чергове “покращення” – 2016-го року заощаджені мільярди бюджетних коштів завдяки боротьбі з корупцією.

Знову звернемося до розрахунків. Генпрокурор Луценко похвалився, що ДПУ повернула до Державного бюджету 10 мільярдів гривень. Перевірити цю інформацію неможливо, адже матеріали ДПУ є закритими від громадськості. Але можна співставити браваду генпрокурора з цілком реальними цифрами. Відповідно до даних декларації, керівники генпрокуратури – мільтімільйонери http://24tv.ua/ru/kakim_sostojaniem_vladejut_podchinennye_lucenko_shokirujushhee_rassledovanie_n755614

Собі генпрокурор виписав зарплату 90 000 гривень на місяць https://strana.ua/news/55869-lucenko-rasskazal-o-povyshenii-zarplat-u-sotrudnikov-prokuratury.html. а також підняв усім прокурорам https://strana.ua/news/47469-lucenko-poobeshal-podnyat-zarplatu-prokuroram-s-2017-goda.html. Підозри ДПУ у фінансових махінаціях стосовно вищих керівників держави (Гонтаревої) далі розмов не йдуть http://ua1.com.ua/rus/politics/lucenko-podozrevaet-gontarevu-v-vyvode-4-mlrd-grn-s-delta-banka-28699.html. 

Та й усіх “корупціонерів”, яких спіймала генпрокуратура уже відпущено на волю.

Інше відомство – НАБУ при бюджеті у 800 мільйонів гривень, повернуло у бюджет аж 100 мільйонів (якщо вірити НАБУ). Тобто і тут дебет з кредитом не сходяться.

Боротьба з корупцією кажете?

“Уряд розпочав капітальний ремонт країни”. Це мова йде про ремонт доріг. Говорячи про нього, Кабмін звітує: 2016 року відремонтованоу чотири рази більше дорожнього покриття, ніж 2015 року, ліквідовано у півтора рази більше ямковості.

Про що це каже? Про те, що жодним “капітальним ремонтом” і не пахне. “Ліквідація ямковості” – це значить засипати вибої до наступної зими. А там – виділяти нові кошти платників податків. Про будівництво якісних автобанів мова взагалі не йде.

Але головне не це, а те, що – “загалом на ремонт доріг виділено коштів втричі більше, ніж минулого року – 30 мільярдів”. Скільки ще вкрасти можна!

Ще одне “покращення” – “Україна зробила важливі кроки на шляху енергонезалежності”.

Яким чином? А таким, що НАК “Нафтогаз” отримав чистий прибуток у розмірі 21 млрд грн.

Щоправда, урядовий вісник не каже, що зроблено це за рахунок підвищення комунальних тарифів. Ось і вся “енергонезалежність”.

“Економічне зростання дозволило зробити перші кроки для підвищення соціальної захищеності громадян”.

“Адресними субсидіями забезпечено 7,5 мільйонів сімей. 335,7 тисяч малозабезпечених сімей отримали державну соціальну допомогу”.

Тобто населення жебракує, не може сплатити комунальні платежі, не має, навіть, що їсти, а уряд видає це за власне досягнення. Для порівняння: у 2013 році убсидії на оплату послуг ЖКХ отримували 636,3 тисяч сімей. Тобто зубожіння виросло більш ніж у 10 разів. А для Гройсмана це досягнення!

“Розпочато надважливі реформи в галузі охорони здоров’я”.

Насправді, нічого не розпочато. Триває “покращення” у вигляді медичної реформи від Азарова-Богатирьової. Скорочуються лікарські ставки, закриваються ФАПи, уже заплановано закриття більшості районних лікарень. Програма реімбурсації, якою так вихваляється нинішній міністр Супрун не працює.

Насамкінець – “Урядова реформа децентралізації дала старт активному розвитку місцевих громад”.

Не дала. Місцевим громадам надали деякі повноваження, але не підкріпили їх відповідними фінансовими надходженнями. Невеличкі села просто не мають можливості утримувати освітні та медичні заклади, об’єкти інфраструктури, утилізацію відходів. Реальну повноту влади все одно зберігає виконавча вертикаль влади, а абсолютна більшість податків йде у Київ.

Ось і всі “покращення”.

Задоволені, панове?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я