На голову Новини ЄС рекомендує Україні виплатити Росії половину боргу за газ

ЄС рекомендує Україні виплатити Росії половину боргу за газ

147
0

 Комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер вважає, що Україні слід сплатити половину боргу за російський газ до початку переговорів про ціну на нього з 1 квітня 2014 року.

Комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер вважає, що Україні слід сплатити половину боргу за російський газ до початку переговорів про ціну на нього з 1 квітня 2014 року.

 

Таку думку він висловив сьогодні на прес-конференції в Брюсселі, повідомляє ЄС-плюс.

 

«Наша пропозиція, щоб Україна заплатила 50% боргу – 2 мільярди доларів, і потім обговорювала б ринкову ціну. Ми вважаємо, що це прийнятний підхід», – сказав він.

 

Комісар зазначив, що Україна не платила за газ з листопада 2013 року, при цьому загальний борг за нього досяг практично $4 млрд.

 

Г.Еттінгер зазначив, що в січні-березні цього року ціна російського газу для України становила $268,5 за тисячу кубометрів, а з 1 квітня «Газпром» вирішив підвищити її до $485.

 

«Це – дуже висока ціна», – наголосив він.

 

Комісар додав, що ЄС готовий надавати допомогу Україні в переговорах з Росією щодо ціни на газ, в тому числі, в калькуляції ринково обгрунтованої ціни. При цьому, він висловив сподівання, що «Газпром» погодиться запропонувати Україні ринково обгрунтовану ціну.

 

Г.Еттінгер також нагадав, що за посередництва Єврокомісії вже відбулися два раунди тристоронніх переговорів – у Варшаві та Берліні – про врегулювання поставок газу. Під час останнього раунду, який відбувся 26 травня, сторони вирішили подумати над пропозицією, яка полягає в частковій оплаті Україною газу і наступними переговорами про ціну на нього. Своє рішення сторони повинні оголосити 28 травня.

 

Нагадаємо, українська сторона не погоджується з тим, що Росія одноосібно може переглядати ціни на газ і хоче укласти з Росією тимчасову угоду, яка би унеможливила зростання ціни на період розгляду суперечки.

 

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк сподівається на підписання угоди між «Нафтогазом» і «Газпромом» до 29 травня, інакше сторони зустрінуться в Стокгольмському суді.

 

У свою чергу голова правління російського газового оператора «Газпром» Олексій Міллер очікує від української сторони внесення до 31 травня оплати $2 млрд заборгованості за газ, що постачався з листопада 2013 року по квітень 2014 року, а також внесення до 7 червня $0,5 млрд за газ, що постачався в травні 2014 року.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я