На голову Економіка Електрика в Україні може бути майже безкоштовною! Коломойський про тарифи

Електрика в Україні може бути майже безкоштовною! Коломойський про тарифи

322
0

Люди, причетні до великого бізнесу, прекрасно розуміють: що насправді відбувається в економіці. 

Бізнесмен-олігарх Ігор Коломойський дав інтерв’ю журналістам. В якому він розповів: чому електрику в Україні може бути безкоштовним. І відповів на багато питань, які цікавлять більшість українців.

Зокрема, Коломойський повідомив, що незадоволений тим, що відбувається на ринку електроенергії.

«Ми нарешті розібралися, що собівартість для одного квт / ч – 1 гривня на сьогоднішній день. А на ринку вона за скільки продається? За 1,65 – в середньому »- сказав бізнесмен.

Він пояснив, чому саме гривня за кіловат – це економічно обгрунтована сума. А все інше – це надприбутки, які отримують монополісти.

«Я легко підрахував. Берете ціну тонни вугілля, 80 доларів, ділите на 2,290. Тому як 2 290 квт / годин проводиться з однієї тонни вугілля. При ціні 80 доларів за тонну і калорійності 5,5 тис ккал, виходить 0,34 цента. Ділимо на коефіцієнт 0,85 і отримуємо 4 центи. Виходить одна гривня. А на ринку продається – по 1,65. 63% прибутку чи не забагато? »- запитав олігарх.

Але найцікавіше навіть не це. Коломойський заявив, що навіть ціна в 1 гривню не може бути обґрунтованою. Тому як електрику в Україні, цілком може бути безкоштовним. За умови використання місцевого вугілля.

«Виявляється, на кожну тонну українського вугілля, крім того, що« Центенерго »платить 2 або 2,3 тисячі за тонну, держава виділяє дотації від 4 до 6 тисяч за тонну. Тобто, вони за великим рахунком можуть безкоштовно його відвантажувати »- повідомив Коломойський.

Тобто за великим рахунком, діючі тарифи в Україні назвати чесними неможливо. Тому що вони не працюють на користь українцям.

Крім цього, журналісти запитали про те, чи не вважає олігарх, що Україна платить зависоку ціну за звільнення своїх громадян з російського полону. І чи вважає він такі жертви обгрунтованими? На це питання Коломойський відреагував однозначно.

«Ми заплатили вже дуже дорогу ціну, починаючи з 2014 року. Це наші люди і їх треба повертати. Он Сенцової скажіть, що за нього дорога ціна заплачена. Зважитеся таке сказати? »- запитав Коломойський у представника преси.

Що стосується місцевих виборів на окупованих територіях Донбасу, то Коломойський не сумнівається, що там переможе Зеленський.

«Я вважаю, що не треба боятися там виборів. Більш того, я вважаю, що навіть якщо там присутні ці «зелені чоловічки», або іноземні війська, вони не заважають нам проводити там свої вибори. Я думаю, там Зеленський отримає 80% », – заявив бізнесмен.

джерело