На голову Новини ЕКО-СПИРТ-МАЙДАН У ТРОСТЯНЦІ!!! Люди обурені забрудненням природи!!!

ЕКО-СПИРТ-МАЙДАН У ТРОСТЯНЦІ!!! Люди обурені забрудненням природи!!!

139
0

Вже тиждень у райцентрі Тростянці (на Вінниччині) триває безстрокова акція протесту під стінами місцевого спиртзаводу… Адже керівництво спиртової галузі та цього підприємства обіцяло призупинити шкідливу роботу заводу, який не очищує свої відходи та дістав їдючим смородом вже весь Тростянець!

Окреме загострення цього резонансного конфлікту сталось на День Конституції України, коли в святковий день частина людей вийшла на акцію із масками на обличчях та статтями Основного Закону на плакатах…

І весь цей «Майдан» – під ворітьми спиртзаводу, де організовано цілодобовий блокпост! Керівництво обіцяло призупинити роботу заводу, який не очищує свої відходи та дістав їдючим смородом вже все місто…

В цей конфлікт навколо спиртзаводу вже включились народні та обласні депутати, голова ВінОДА, РДА і скарги від ОТГ Тростянця пішли по всіх інстанціях — від «Укрспирту» і Кабміну до НАБУ… Але реального впливу на спиртовиків поки не знайдено, і протистояння триває…

До речі, безстрокову акцію в Тростянці оголосили ще 25 червня, і її повністю підтримала місцева влада… Бо заклик до протесту є навіть на сайті Тростянецької ОТГ.

– На безстрокову акцію жителі селища вийшли, щоб припинити отруєння довкілля, — йдеться у повідомленні. – Заводські відходи загрожують здоров’ю мешканців громади.

Учасники акції перекрили в’їзди і виїзди з підприємства. Підставою для таких дій стало рішення обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Учасники зібрання ухвалили документ про призупинку роботи підприємства до усунення недоліків. Рішення прийняте 20 червня.

До речі, на засіданні комісії був присутній керівник заводу. Адміністрація проігнорувала дії обласної влади. Завод не зупинив роботу. Зробити це вирішила громада…

Люди не випускають транспорт з продукцією за межі заводу… І вже 26-го червня тема «Майдану» в Тростянці звучала на обласній сесії у звіті голови ОДА Коровія.

– Я повністю поінформований про події під спиртзаводом та підтримую дії громади. Це ж мій рідний Тростянець! — зазначив голова ОДА. – Водночас, шокують дії посадових осіб заводу, які кажуть одне і роблять зовсім інше…

Все це наслідки політичних ігор навколо спиртової галузі, яку ніяк не можуть ввести в нормальне економічне і екологічне русло… Тому тут вже є робота для Державного бюро розслідувань.

Підприємство має працювати, зберегти робочі місця і податки, але не в ТАКИЙ шкідливий для природи і людей спосіб!!!

Раніше був «Укрспирт» із чіткою вертикаллю звітності та підлеглості. Нині створили так звані «філії», які працюють, як можуть, і ні за що не відповідають перед місцевими громадами… Як наслідок – протест громади в Тростянці.

За 3 доби голова Тростянецької ОТГ Людмила Червонецька повідомила журналістів, що досі не досягнуто жодного компромісу між людьми і підприємством.

– Завод не зупинили, він досі працює, — зазначила пані Людмила. – З труби продовжує йти жахливий дим. Нам обіцяли, що приберуть ці запахи з допомогою дезінфекції, але нічого в цьому плані так і не відбулось… Сморід надалі панує над Тростянцем.

Водночас в.о. директора спиртзаводу Богдан Білейчук вже повідомив, що на підприємстві для вирішення питання з екологією побудують біогазову станцію… І в керівника району вже є лист від заводу щодо виділення землі під біостанцію.

За останньою інформацією, через спеку і відсутність дощів забруднення повітря в Тростянці вже перевищує норму у 9 разів!

АУ, СБУ???

 

Андрій ВЛАСЕНКО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я