Новини Дуже важливі новини 13 червня!

Дуже важливі новини 13 червня!

630
0

-Станом на ранок 12 червня 2022 року більш ніж 795 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації. За офіційною інформацією ювенальних прокурорів 287 дітей загинуло та понад 508 поранено.

Про це повідомляє  Офіс генпрокурора.

Зазначається, що ці цифри не остаточні, оскільки триває робота з їх встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.
“Найбільше постраждало дітей у Донецькій області – 217, Харківській – 149, Київській – 116, Чернігівській – 68, Луганській – 53, Херсонській – 52, Миколаївській – 48, Запорізькій – 30, Сумській – 17, у м. Києві – 16, Житомирській – 15”, – йдеться в повідомленні. 

-Європейський Союз стоїть на порозі “історичного рішення” напередодні саміту 23-24 червня, під час якого розглядатимуть питання надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС. Про це заявила очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

“Сподіваюся, що за 20 років, згадуючи про ці події, ми зможемо сказати, що вчинили правильно”, – сказала вона.  За словами фон дер Ляєн, головний виклик для ЄС полягатиме у тому, щоб за результатами саміту напрацювати спільну позицію, “яка відображатиме масштаб цього історичного рішення”. 

-Президент Володимир Зеленський підписав закон про надання можливості територіальній обороні виконувати завдання у районах ведення бойових дій.

Відповідний документ опублікован на порталі Верховної Ради.  Документ вносить зміни до Закону України “Про основи національного спротиву”, в частині, де йдеться про завданя територіальної оборони та зони виконання таких завдань.

“Військові частини Сил територіальної оборони Збройних Сил України та добровольчі формування територіальних громад за рішенням Головнокомандувача ЗСУ можуть залучатися до виконання завдань територіальної оборони поза межами своєї зони територіальної оборони та в районах ведення військових (бойових) дій”, – йдеться у документі. 

-Приблизно 500 мирних жителів, у тому числі десятки дітей, наразі залишаються на території об’єднання “Азот” у Сєверодонецьку.  Про це у повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

“На території заводу “Азот” в Сєверодонецьку залишаються приблизно 500 мирних жителів, з них 40 – це діти. Іноді військовим вдається когось евакуювати”, – зазначив він. 

-Російські війська намагаються оточити Лисичанськ, але роблять помилки і зазнають невдач під час штурму. Ворог зруйнував два мости через Сіверський Донець.

Про це повідомляє  Інститут вивчення війни (ISW).

Російські окупанти продовжують наземні штурми в Сєверодонецьку та його околицях під прикриттям сильного артилерійського вогню, але станом на 12 червня не встановили повний контроль над містом.  Росіяни провели безуспішні штурмові операції у Врубівці та Миколаївці,

На думку аналітиків ISW, росіяни, ймовірно, розраховують, що зможуть прорватися або в районі Тошківки, або з Попасної на північ, а потім оточити Лисичанськ або атакувати його із західного берега Сіверського Донця.  Водночас чергова спроба російських військ атакувати Тошківку виявилася безуспішною.

-З 17 березня по 8 червня Канада схвалила 131 763 заявки на тимчасове перебування в країні. Загалом було подано 296 163 заяв

“Через канадсько-український дозвіл на екстрені подорожі (CUAET) громадяни України та члени їхніх сімей можуть подати заяву на отримання візи тимчасового проживання для подорожі та тимчасового перебування в Канаді. З 17 березня по 8 червня було схвалено 131 763 заявки, надійшло 296 163 заявки”, – йдеться у повідомленні  МЗС Канади.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я