Політика “Довірливий дурник” чи неадекватний агент ГРУ: чому Дубінському дали позивний “Буратіно”

“Довірливий дурник” чи неадекватний агент ГРУ: чому Дубінському дали позивний “Буратіно”

312
0
Нардеп Олександр Дубінський у понеділок отримав підозру у держзраді, а Печерський суд Києва відправив його до СІЗО до початку наступного року. Слідство вважає, що парламентар входив до складу злочинної організації, створеної російськими спецслужбами, яка дистабілізувала ситуацію в Україні. При цьому Дубінський отримав від воєнної розвідки цікавий позивний – “Буратіно”.
 

Перше, що приходить на думку після прочитання новини про цей позивний, це казка радянського письменника Олексія Толстого, прототип для якої – “деревʼяного хлопчика” – він запозичив у італійця Карло Коллоді. Однак виявляється, що це прізвисько може мати менш “казковий” сенс.

Чому Дубінський – “Буратіно”? Версія перша, казкова

У казці Олексія Толстого “Золотий ключик, або Пригоди Буратіно”, яку той видав у 1936 році у радянській росії, розповідається про деревʼяного хлопчика, вирізьбленого із полінця татком Карло. За характером це “довірливий дурник з дрібними думками”, якого лисиця кіт Базиліо та Лисиця Аліса використовують наосліп. Тобто це історія про ляльку, яка робить речі, суті яких не розуміє.

Також не варто забувати, що у Буратіно довгий ніс. Можливо росіяни подумали, що Дубінському властиво втручатися в чужі справи.

Дубінський – “Буратіно”: версія друга, наркотична

Існує й менш прозаїчне пояснення призівську, яке нардепу дали російські спецслужби. Зокрема, “Буратіно” у певних колах може означати психоактивну речовину Бутират. Її в окремих випадках використовують і в медицині, однак відома вона перш за все за свої “наркотичні” якості.

Дешевий наркотик у малих дозах викликає ейфоричний ефект – гіперактивність, підвищення настрою та комунікабельності тощо. Залежність легко розвивається вже після 1-2 прийомів. Хворий відчуває нагальну потребу нової дози. Під час “синдрому відміни”, який виникає через переривання споживання речовини, може спостерігатися

  • тремор кінцівок;
  • порушення мови;
  • підвищена тривожність;
  • пригніченість;
  • порушення координації
  • галюцинації та ін.

При цьому тяжке спʼяніння супроводжується втратою контролю над тілом та поведінкою, загальмованістю та впаданням у важкий багатогодинний сон. Іншими словами, ця речовина може призводити до того, що людина від неї залежна може буквально божеволіти. Яку з характеристик Бутирату могли мати на увазі в російській воєнній розвідки здогадатися складно.

Дубінський – “Буратіно”: версія самого нардепа

Обвинувачений у держзраді Дубінський також висловився щодо прізвиська “Буратіно”. Під час обрання йому запобіжного заходу у Печерському суді Києва нардеп заявив, що позивний йому нібито придумав особисто президент України Володимир Зеленський. Доказів своїм твердженням парламентар не навів, однак вони вписуються в його позицію, що нібито Офіс президента сфабрикував справу проти нього через критику влади під час війни.

“Творчість самого Зеленського особисто. У нього усі то Буратіно, то Карабас-Барабас, то хто там в нас ще… П’єро. Вони клоуни самі по собі. Тому ніяких інших прізвиськ вони вигадати не можуть. Йдуть, так би мовити, по своїй творчій стежці”, – заявив Дубінський.
 
Наразі достеменно невідомо, чому гру рф могли обрати такий позивний для нардепа. Однак навіть не вдаючись до подробиць можна зробити висновок, що ймовірні російські куратори Дубінського не дуже високої думки про нього. Тим часом слідство щодо його можливої державної зради триває.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я