Економіка “Дошка ганьби” для начальників: як українці борються проти недобросовісного керівництва

“Дошка ганьби” для начальників: як українці борються проти недобросовісного керівництва

532
0

Держава піднімає “мінімалку”, намагаючись створити прийнятні умови для роботи людей, але часто зустрічаються роботодавці, які несумлінно ставляться до своїх працівників і сплачують їм менше заробленого, або ж взагалі не платять. Як боряться українці з такими “начальниками”?

Українці, обмануті роботодавцями, все частіше об’єднуються в інтернеті, створюючи “дошки ганьби”. На таких віртуальних майданчиках скривджені співробітники розповідають про те, як саме деякі фірми та їх керівники не виплачують місяцями зарплату, відбирають документи, домагаються близькості або шантажують своїх працівників.

На одній з найбільших “дошок ганьби” нові скарги з’являються практично щодня і обчислюються вже сотнями. Найпоширеніша тема скарг — невиплата грошей стажистам. Початківці офіціанти, касири, охоронці та інший обслуговуючий персонал в своїх повідомленнях розповідає про хитрощі, до яких вдаються роботодавці, — беруть на стажування новачків, а через кілька днів роботи заявляють, що “ви нам не підійшли”, і, відповідно, грошей за роботу не платять.

Частина скарг — обурення людей, зайнятих важкою фізичною роботою. Наприклад, один з будівельників розповідає, що влаштувався в приватну фірму без офіційного оформлення, в результаті після місяця роботи на будівництві отримав рівно половину від обіцяного — лише 4000 грн.

Деякі скарги коментують роботодавці, на адресу яких звучать звинувачення. Наприклад, керівництво однієї аптеки, на яку поскаржилася колишня співробітниця відповіла так: “Раз вже ви такий борець за справедливість і порядок, написали б і про те, як дотримуєтеся касової дисципліни і підставляєте завідувачів”.

Адвокат Іван … каже, що йому знайома маса випадків, коли стажери залишалися без виплат: “Влаштовуючись на стажування, можна убезпечити себе, склавши з роботодавцем договір про стажування. Ще такий документ може називатися договором про залучення спеціаліста”.

Багато роботодавців відповідають скаржникам, що ті елементарно лінувалися, а тепер піднімають галас. Також підприємці кажуть, що таким чином з ними часто зводять рахунки конкуренти…

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я