Для розуміння сьогодення мозку необхідно постійно відтворювати минуле

  330
  0

  Дослідники з Університетського коледжу Лондона і Лондонського університету королеви Марії показали, що мозок людини постійно відновлює свого роду «ментальний маршрут», завдяки якому людина прийшла до поточного стану. Вчені вважають, що людині для розуміння поточного стану необхідно пам’ятати те, яким чином вона до цього стану прийшла.

  Нейробіологічні дослідження показали, що коли миші та інші гризуни переміщаються по лабіринту, їх мозок «відтворює» пройдений шлях. Це уявне відтворення допомагає гризунам створити ментальну карту просторового середовища і зрозуміти своє положення в ній.

  Дослідники з Університетського коледжу Лондона та Лондонського університету королеви Марії вивчили можливість того, що людський мозок також відтворює минулі події, щоб зрозуміти сенс розвитку, непросторового досвіду. Їх результати підтвердили гіпотезу, що мозок людини постійно відновлює свого роду «ментальний маршрут», завдяки якому людина прийшла до поточного стану.

  “Ми знаємо, що мозок може “відтворювати” послідовність сцен, які зустрічалися в минулому, хоча в основному це вивчалося в навігаційних завданнях за участю гризунів”, — говорить провідний автор роботи Авітал Хахамі. — “Ми також знаємо, що людський мозок розбиває наш поточний досвід на більш дрібні події, які ми можемо пізніше згадати як розповідь про наш щоденний досвід (наприклад, ваші ранкові події можуть включати поїздку на роботу, шлях до офісу, нараду і т.д.).»
  Хахамі продовжує: “Ми задалися питанням: чи пов’язує людський мозок інформацію про минуле з сьогоденням, щоб його зрозуміти? Наприклад, щоб зрозуміти, чому зустріч розпочалася без нас, ми можемо пов’язати цю справжню подію з минулим, наприклад, затором на дорозі».

  Розуміння сьогодення неможливе без уявлення про минуле
  Хахамі та її колеги попросили учасників переглянути фільм. При цьому вчені реєстрували активність мозку за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії (фМРТ).

  “Фільми імітують реальний світ, оскільки вони складаються з подій, які необхідно пов’язати між собою для розуміння сенсу розповіді», — говорить Хахамі. — “Ми розробили новий метод фМРТ для реєстрації відтворення мозком минулої інформації при переходах між сценами фільму. По суті, ми запитали, чи відтворює наш мозок минулу інформацію, необхідну для інтерпретації сцени, яку ми щойно переглянули?».
  Вчені виявили, що в міру того, як учасники захоплювалися переглядом, в їх мозку знову активізувалися уявлення про минулі сцени фільму, які були необхідні для розуміння сенсу нової сцени.

  “Ми виявили, що ті самі ділянки мозку, які відтворюють просторову інформацію в мозку гризунів, також відтворюють сцени фільму в мозку людини», — говорить Хахамі. – “Іншими словами, механізм відтворення маршруту, який, як вважалося раніше, в основному сприяє просторовій навігації, може лежати і в основі людської здатності розуміти сенс розповіді».

  Дослідження на гризунах показали, що повторне відтворення подій і збереження минулих подій в пам’яті відбувається, в основному, коли миші відпочивають або сплять. Але у людини відтворення минулого відбувається прямо під час подій, що розгортаються.

  В цілому, ця робота дозволяє припустити, що поки людина намагається осмислити свій поточний стан, її мозок безперервно активує минулі події, які до цього стану привели. Без такого постійно відтворюваного ментального маршруту розуміння, мабуть, неможливе.

  #ГолосНароду

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Введіть свій коментар!
  Введіть тут своє ім'я